OGŁOSZENIA DUSPASTERSKIE 19.05.2019 r.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA  19 maja 2019 r.

Kończy się Światowy Tydzień Modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Jak zapowiadaliśmy, ofiary pieniężne składane dziś do puszek przeznaczone są na Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie i Salezjańskie Wyższe Seminarium Duchowne w Lądzie. Niech Bóg nagrodzi troskę o wychowanie przyszłych kapłanów obfitym błogosławieństwem

Dzisiaj podczas mszy św. o godz. 12,00 w kościele parafialnym w Kawnicach odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii św. Od poniedziałku do piątku (20 – 24 maja) dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny zapraszamy do kościoła parafialnego na godzinę 17,30 , aby w ramach tzw. „Białego Tygodnia” przez udział w nabożeństwie majowym i mszy św., dziękować Panu Bogu za cud Jego obecności wśród nas pod postaciami chleba i wina.

Rocznicę pierwszej Komunii św. przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę 26 maja podczas mszy św. o godz. 12,00. Na spotkanie z rodzicami i próbę dzieci przed uroczystością, zapraszamy 23 i 24 maja po mszy św. wieczornej. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodzin odbędzie się w sobotę 25 maja o godz. 10,00.

Nabożeństwa majowe, na które serdecznie zapraszamy, odprawiane są w Kawnicach codziennie o godz. 17,30. W Bielawach w niedziele po mszy św. w czwartki o godz. 16,30 , a w pozostałe dni powszednie o godz. 18,00. W miejscowościach, w których nie ma świątyń, śpiewajmy Litanię Loretańską i pieśni maryjne przy krzyżach i figurach. Niech polska tradycja maryjna, będzie zawsze żywa także w naszej parafii. Zachęcamy wszystkich, do licznego udziału w tej pięknej modlitwie Kościoła.

Klub Honorowych Dawców Krwi – PCK przy Parafii M.B. Pocieszenia zawiadamia, że w niedzielę 26 maja w godzinach 9,00 – 12,00 przed budynkiem OSP w Kawnicach stanie ambulans, w którym można będzie oddać krew. Chętnych zapraszamy z Dowodem Osobistym.

26 maja to Dzień Matki. Naszym ziemskim Matkom jesteśmy winni wdzięczność za życie, wychowanie i wszelki trud. Jest to pragnienie serca, a także wypełnienie czwartego przykazania Bożego: „Czcij ojca swego i Matkę swoją”. Niech tego dnia nie zabraknie kwiatów, laurek, życzeń, gestów miłości, a jeśli trzeba, to także słów pojednania i przebaczenia. Zmarłym ofiarujmy modlitwę, zamówioną mszę świętą.

Bardzo prosimy o odbieranie w zakrystii tegorocznych zdjęć z bierzmowania.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Medziugorje w terminie 13.08-24.08.2019 r. Na stolikach z gazetami są dostępne foldery ze szczegółowymi informacjami na temat pielgrzymki. Zgłoszenia przyjmuje ks. Krzysztof Tusk

O zakup kwiatów i przygotowanie kościoła na niedzielę 26 maja prosimy rodziców dzieci rocznicowych.

INTENCJE MSZALNE

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Modlitwa w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.