OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.05.2019 r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 12 maja 2019 r.

IV Niedziela Wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona w Kościele Światowy Tydzień Modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Na zakończenie tygodnia w niedzielę 19 maja zbierać będziemy ofiary pieniężne do puszek na Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie i Salezjańskie Wyższe Seminarium Duchowne w Lądzie nad Wartą.

Ofiary składane dzisiaj na tacę z racji drugiej niedzieli miesiąca, przeznaczone są na prace remontowe prowadzone w naszym kościele. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś w Bielawach podczas mszy św. o godz. 11,00 odbędzie się Rocznica I Komunii św.

Nabożeństwa majowe, na które serdecznie zapraszamy, odprawiane są w Kawnicach codziennie o godz. 17,30. W Bielawach w niedziele po mszy św. w czwartki o godz. 16,30 , a w pozostałe dni powszednie o godz. 18,00. W miejscowościach, w których nie ma świątyń, śpiewajmy Litanię Loretańską i pieśni maryjne przy krzyżach i figurach. Niech polska tradycja maryjna, będzie zawsze żywa także w naszej parafii. Zachęcamy wszystkich, do licznego udziału w tej pięknej modlitwie Kościoła.

W poniedziałek 13 maja po nabożeństwie majowym i Mszy św. wieczornej rozpoczniemy odprawianie nabożeństw Fatimskich. Serdecznie zapraszamy.

W niedzielę 19 maja w Kawnicach o godz. 12.00 przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii Św. Na próby przed uroczystością zapraszamy: 14,15,16 i 17 maja po mszy św. wieczornej. Spowiedź dzieci i ich rodzin odbędzie się w sobotę 18 maja o godz. 10,00, a od poniedziałku 20 maja do piątku 24 maja w ramach tzw. „Białego Tygodnia” gromadzić będziemy się o godz. 17,30 na nabożeństwie majowym i mszy św.

Bardzo prosimy o odbieranie w zakrystii tegorocznych zdjęć z bierzmowania.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Medziugorje w terminie 13.08-24.08.2019 r. Na stolikach z gazetami są dostępne foldery ze szczegółowymi informacjami na temat pielgrzymki. Zgłoszenia przyjmuje ks. Krzysztof Tusk

O zakup kwiatów i przygotowanie kościoła na niedzielę 19 maja prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

INTENCJE MSZALNE

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Modlitwa w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.