OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.04.2019 r.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO  28 kwietnia 2019 r.

Druga Niedziela Wielkanocna w tradycji Kościoła była dniem, w którym wyraźnie zaznaczano obecność ochrzczonych w Wigilię Paschalną. Do tego nawiązuje dzisiejsza kolekta mszalna. Uczestniczący we Mszy św. ubrani byli w białe szaty. Stąd nazywano tę niedzielę białą lub przewodnią. Od pewnego czasu, na skutek wspaniale rozwijającego się kultu Bożego Miłosierdzia, zaczęto Drugą Niedzielę Wielkanocy nazywać Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Jan Paweł II, na prośbę Episkopatu Polski, zezwolił na użycie nazwy: „Druga Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego”. Tak stało się zadość prośbom Jezusa, skierowanym w prywatnych objawieniach do siostry Faustyny (por. dz. 299 i 699). Kult Miłosierdzia Bożego jest znakiem czasu. Każdy z nas winien korzystać z łask, jakich Bóg chce nam udzielić w ogromie Miłosierdzia swego, zwłaszcza tych, które realizują się w sakramentach Pokuty i Eucharystii.

Decyzją Episkopatu Polski, od roku 2013, Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która jest Świętem Patronalnym Caritas, rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia. W tym roku przeżywamy go pod hasłem: „Miłosierdzie źródłem pojednania.” Po mszach świętych przeprowadzana jest zbiórka pieniężna do puszek na potrzeby Caritas.

Dziś podczas mszy św. o godz. 12,00 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Po mszy świętej dzieci przystąpią do pierwszej spowiedzi św.

Nabożeństwa majowe, na które serdecznie zapraszamy, odprawiać będziemy w Kawnicach codziennie o godz. 17,30. W Bielawach w niedziele po mszy św. w czwartki o godz. 16,30 , a w pozostałe dni powszednie o godz. 18,00. W miejscowościach, w których nie ma świątyń, śpiewajmy Litanię Loretańską i pieśni maryjne przy krzyżach i figurach. Niech polska tradycja maryjna, będzie zawsze żywa także w naszej parafii. Zachęcamy wszystkich, do licznego udziału w tej pięknej modlitwie Kościoła.

2 maja w czwartek obchodzimy Święto Flagi. Pamiętajmy, aby na naszych domach, posesjach w czwartek i piątek powiewały flagi narodowe.

W piątek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Król Jan Kazimierz 1 kwietnia1656 roku, uroczystym aktem oddał kraj pod opiekę Matki Bożej, obierając Ją Królową Polski. Święto Królowej Polski, ustanowione przez św. Piusa X dla archidiecezji lwowskiej, papież Pius XI rozszerzył na całą Polskę w roku 1924. Święty papież Jan XXIII ogłosił Najświętszą Maryję Pannę, Królową Polski, główną kraju. To dobra, jak się wydaje okazja, aby pomodlić się w intencji Ojczyzny, zastanowić nad swoim patriotyzmem, zrobić rachunek sumienia z wierności Ślubom Jasnogórskim Narodu Polskiego…. Msze św. tego dnia odprawiane będą według rozkładu niedzielnego.

Ze względu na Uroczystość MB Królowej Polski, przypadającą w pierwszy piątek miesiąca, chorych z sakramentalną posługą odwiedzimy w drugi piątek miesiąca – 10 maja

W pierwszą niedzielę miesiąca 5 maja po mszy św. o godz. 10.00 w Kawnicach odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca.

INTENCJE MSZALNE

W minionym tygodniu odszedł do Pana:
1. + Leszek Szczepaniak, lat 58, zam. w Koninie
W zakrystii można odebrać rozkład intencji zamówionych na pogrzebie zmarłego.  Jest on także dostępny na stronie internetowej parafii w zakładce intencje/pogrzeby.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA
Modlitwa w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.