OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WIELKANOC – 21.04.2019 r.

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA   PAŃSKIEGO
21 kwietnia 2019 r.

Dzisiaj z głęboką wiarą powtarzamy: Chrystus Zmartwychwstał! Chrystus żyje!Ten sam wczoraj, dziś i na wieki! Ostatnie słowo należy do Niego. Ponieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi nienawiść. Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana! Zanieśmy ją do naszych rodzin w naszą codzienność, aby dotarła do każdego ludzkiego serca. Niech będzie zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym w Niebie.

Parafianom i gościom życzymy błogosławionych i bardzo rodzinnych świąt Wielkanocnych. Niech obfite dary, które przyniósł Zmartwychwstały Pan, wypełnią nasze codzienne życie w każdym jego wymiarze: osobistym, rodzinnym, społecznym i narodowym.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączali się w uświetnienie liturgii Wielkiego Tygodnia i Świąt Paschalnych: ministrantom, oazie, młodzieży i dzieciom, orszakowi procesyjnemu, strażakom chórowi „Consolare” i zespołom śpiewaczym, osobom przygotowującym świąteczny wystrój świątyń i troszczącym się o ich czystość, teraz i w ciągu całego roku. Dziękujemy Tym, za sprawą których, wiosennego blasku nabrały przydrożne krzyże, kapliczki i alejki przy sanktuarium. Słowa uznania i podziękowania, kierujemy do Pana organisty: Michała Jankowskiego i Pani Izabeli Goździkowskiej, którzy od wielu lat, muzyką i śpiewem wraz z chórem „Consolare” ubogacają Eucharystię i inne nabożeństwa odprawiane w kościołach naszej parafii. Także panu kościelnemu Czesławowi Chęcińskiamu za długoletnią wierną posługę Kościołowi kawnickiemu. Podziękowaniem obejmujemy Państwa Agnieszkę i Mirosława Andrzejaków, których praca wprawdzie nie wprost dotyczy aspektów duszpasterskich, ale stanowi istotne , fundamentalne ich zaplecze, bo przecież zdrowy duch tylko w zdrowym ciele być może… . Dziękując, pamiętamy o gronie pedagogicznym miejscowej Szkoły Podstawowej, sponsorach, darczyńcach, wszystkich ludziach dobrej woli oraz o każdej parafiance i parafianinie, których modlitwa i trud codziennej pracy budują wspólnotę parafialną. Na koniec serdeczne Bóg zapłać odnoszę do współbraci kapłanów. Dziękuję za sprawowane sakramenty, głoszone Słowo, oddane zaangażowanie w pracę apostolską na wielu odcinkach, nie tylko przy okazji świąt. Wszystkim za wszelkie dobro niech Zmartwychwstały obficie błogosławi.

W Poniedziałek Wielkanocny msze święte będą odprawiane wg rozkładu niedzielnego.

Ofiary składane na tacę w Poniedziałek Wielkanocny, jak każdego roku, przeznaczone są na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia o godzinie 12,00. Po mszy świętej dzieci przystąpią do pierwszej spowiedzi św.

Przyszła, druga niedziela wielkanocna, nazywana jest białą, albo przewodnią. Od pewnego czasu tego dnia przeżywamy Uroczystość Miłosierdzia Bożego.

INTENCJE MSZALNE
MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA