OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.03.2019 r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

Przeżywamy Wielki Post. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie, które dotyczy wszystkich wymiarów życia: osobistego, rodzinnego, społecznego. Potrzeba nam wiele pokory i silnej wiary w Boże Miłosierdzie oraz cierpliwej pracy nad sobą. W nawróceniu pomagają nam zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach i rekolekcjach, na które serdecznie zapraszamy.

Drogę Krzyżową w naszej parafii odprawiamy  w piątki  o godz. 17,30  a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele również o godz. 17,30. W Bielawach na Drogę Krzyżową zapraszamy w czwartki o godz. 16,30.

Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach: 07 – 10 kwietnia 2019 r. Wygłosi je salezjanin ks. Dariusz  Dynak – Michalski dyrektor Szkoły Salezjańskiej z Konina. Szczegółowy rozkład rekolekcji podamy wkrótce.

Dzisiaj w Szkole Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Koninie, od godz. 12,00 do 14,30 odbędą się „Drzwi Otwarte”. Trwają także zapisy do klas I, IV i VII. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do odwiedzenia placówki. Więcej informacji znajdziemy na plakacie umieszczonym w gablocie przed kościołem.

W parafialnym sklepiku z dewocjonaliami są do nabycia między innymi: różnego rodzaju różańce, kartki świąteczne, świece chrzcielne i pierwszokomunijne. Zapraszamy.

Jutro, 25 marca  przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia Kościół obchodzi Dzień Świętości Życia. Jego celem jest budzenie wrażli­wości na sens i wartość ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. W tym dniu wiele osób składa przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą, jest to modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa tyle, ile ciąża – 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Osoba decydująca się na adopcję duchową nie wie, kim jest „jej” dziecko, jego imię zna tylko Bóg. Wszyscy, którzy pragną złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji, mogą zrobić to w kościele podczas specjalnej Mszy św. Złożone przyrzeczenie zobowiązuje do wypełnianie odpowiednich postanowień. Do modlitw można dołączyć dowolnie wybrane dobre postanowienia, np. częsta spowiedź i Komunia św., czytanie Pisma Świętego, post o chlebie i wodzie, walka z nałogami, pomoc potrzebującym itp…  Duchową Adopcję może podjąć każdy – nawet osoby żyjące w związkach niesakramentalnych czy rozwiedzeni. Jedynie dzieci podejmują ją pod opieką rodziców. Duchową Adopcję można podejmować wielokrotnie, pod warunkiem wypełniania poprzednich zobowiązań. Nie można adoptować więcej niż jedno dziecko, bo Duchowa Adopcja dotyczy tylko jednej istoty ludzkiej, której imię zna jedynie Bóg. Dzieło Duchowej Adopcji przerywa długa przerwa w modlitwie (miesiąc, dwa). Wówczas należy ponowić przyrzeczenie i starać się go dotrzymywać.

Zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazanie jednego procentu podatku na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży. Szczegółowe informacje zawierają  ulotki znajdujące się na stolikach z prasą.

 INTENCJE MSZALNE

W minionym tygodniu odszedł do Pana:

  1. + Feliks Gapski, lat 68, zam. w Koninie

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… W zakrystii można odebrać rozkład intencji mszalnych zamówionych na pogrzebie śp. Feliksa. Są one także dostępne na stronie internetowej parafii w zakładce intencje mszalne/pogrzeby.

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Modlitwa w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia  i dobrodziejów naszego Sanktuarium.