OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.03.2019 r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś w Kościele polskim  przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: „Misjonarze mocą Ducha ”. Modlitwą i darami materialnymi, poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” wspieramy posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną polskich misjonarzy podejmowaną w blisko stu krajach świata. Przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka pieniężna do puszek na ten cel. Ofiarodawcom rozumiejącym potrzeby bardzo ubogich, często egzotycznych dla nas Kościołów, składamy serdeczne Bóg  zapłać.

Trwa Wielki Post. Przypominamy o specyfice tego czasu. W kościołach  organizowane są nabożeństwa pasyjne  –  Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali oraz rekolekcje. Wszystko to, ma służyć nawróceniu i odnalezieniu naszej drogi do Boga. Serdecznie zapraszamy do pogłębionej pracy nad sobą.

Drogę Krzyżową w naszej parafii odprawiamy  w piątki  o godz. 17,30  a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele również o godz. 17,30. W Bielawach na Drogę Krzyżową zapraszamy w czwartki o godz. 16,30.

We wtorek 19 marca przypada uroczystość Św. Józefa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił Św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić w intencji naszej parafii,  a szczególnie za mężów i ojców, aby godnie wypełniali  swoje powołanie. Św. Józef jest także patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Zatem Jego wstawiennictwu, polecać będziemy również  konających. Msze święte tego dnia odprawione będą o godz. 7,30 i 18,00.

W niedzielę 24 marca br. w Szkole Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Koninie, od godz. 12,00 do 14,30 odbędą się „Drzwi Otwarte”. Trwają także zapisy do klas I,IV i VII. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do odwiedzenia placówki. Więcej informacji znajdziemy na plakacie umieszczonym w gablocie przed kościołem.

W parafialnym sklepiku z dewocjonaliami są do nabycia między innymi: różnego rodzaju różańce, kartki świąteczne, świece chrzcielne i pierwszokomunijne. Zapraszamy.

Zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazanie jednego procenta podatku na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży. Szczegółowe informacje zawierają  ulotki znajdujące się na stolikach z prasą.

W minionym tygodniu odszedł do Pana:
 + Bogumił Bartczak, lat 49 , zam. w Kolnie
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…….

W zakrystii można odebrać rozkład intencji mszalnych zamówionych na pogrzebie śp. Bogumiła. Są one także dostępne na stronie internetowej parafii w zakładce intencje/pogrzeby.

INTENCJE MSZALNE

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Modlitwa w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia  i dobrodziejów naszego Sanktuarium.