OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.03.2019 r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

Rozpoczął się czas Wielkiego Postu, który zaprasza nas do pogłębionej refleksji nad swoim życiem w kontekście wierności Bogu, Ewangelii, Kościołowi i Jego Pasterzom. Podejmijmy raz jeszcze szczery wysiłek przemiany, nawrócenia, oderwania się od grzechu, od tego, co nie jest zgodne z Bożymi przykazaniami, co oddziela nas od miłości Boga i człowieka. Niech ten czas będzie okazją do poczynienia dobrych postanowień, naprawienia wyrządzonych krzywd i pojednania z bliźnimi. W zbliżeniu się do Boga może nam pomóc udział w wielkopostnych nabożeństwach, na które zapraszamy.

Drogę Krzyżową odprawiać będziemy w piątki o godz. 17,30 a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele również o godz. 17,30. Na drogę Krzyżową w Bielawach zapraszamy w czwartki o godz. 16,30.

Witamy ks. Dariusza Dynak – Michalskiego, dyrektora Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Koninie, który dziś na wszystkich mszach św. głosi kazania i prezentuje ofertę dydaktyczno – wychowawczą szkoły.

Dzisiaj na mszy św. o godzinie 12,00 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

W czwartek 14 marca o godz. 17,00 ks. Biskup Bogdan Wojtuś udzieli sakramentu Bierzmowania grupie młodzieży naszej parafii. Próba generalna przed uroczystością bierzmowania z udziałem świadków odbędzie się po Mszy św. wieczornej we wtorek 12 marca. W czasie tej mszy św. o godz. 18,00 będzie okazja do skorzystania ze spowiedzi św. Posługę w konfesjonałach będą pełnić zaproszeni kapłani z naszego dekanatu. Przypominamy, że kandydaci do bierzmowania i świadkowie, podczas uroczystości bierzmowania, powinni być w stanie łaski uświęcającej tzn. bez grzechu ciężkiego.

W dzień bierzmowania nie będzie mszy św. w Bielawach o godz. 17,00 i w Kawnicach o 18,00. Intencje mszalne zamówione na godz. 18,00 w Kawnicach odprawione będą o godz. 17,00.

Taca z dzisiejszej – drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na prace remontowe prowadzone w naszym kościele. Darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Za tydzień 17 marca przeżywać będziemy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami (ad gentes), pod hasłem: „Misjonarze mocą Ducha” . Odbędzie się też zbiórka pieniężna do puszek na pomoc misjom. Ofiarodawcom rozumiejącym potrzeby nowych , bardzo ubogich, często egzotycznych dla nas Kościołów, składamy serdeczne Bóg zapłać.

W parafialnym sklepiku z dewocjonaliami są do nabycia między innymi: różnego rodzaju różańce, kartki świąteczne, świece chrzcielne i pierwszokomunijne. Zapraszamy.

Zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazanie jednego procenta podatku na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży. Szczegółowe informacje zawierają ulotki znajdujące się na stolikach z prasą.

INTENCJE MSZALNE

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Modlitwa w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.