OGŁOSZENIA PARAFIALNE 03.03.2019 r.

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA  03 marca 2019 r.

Tegoroczny karnawał dobiega końca. Mądrość biblijna podpowiada, że na wszystko jest w życiu czas, także na zabawę. Biorąc udział w zabawach, balach, dyskotekach, pamiętajmy o poszanowaniu zasad wiary katolickiej.

Środą Popielcową 6 marca rozpocznie się Wielki Post. Obrzęd posypania głów popiołem jest zewnętrznym znakiem wejścia na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez modlitwę, jałmużnę, post i inne uczynki pokutne. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki powinny być ograniczone co do ilości. Podejmijmy gorliwie przesłanie Wielkiego Postu, byśmy jak najlepiej mogli wejść w misterium świąt wielkanocnych. Msze św. tego dnia będą odprawione w Kawnicach o godz. 8.00, 10.00 i 18.00 a w Bielawach o godz. 17.00.

Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa. Drogę Krzyżową odprawiać będziemy w piątki o godz. 17,30 a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele także o godz. 17,30. Na Drogę Krzyżową w Bielawach zapraszamy w czwartki o godz. 16,30.

Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w czwartek 14 marca o godz. 17,00.
Próby przed bierzmowaniem będą po Mszy wieczornej w następujące dni:
1. czwartek 7 marca
2. generalna ze świadkami we wtorek 12 marca.
W dzień bierzmowania nie będzie mszy św. w Bielawach o godz. 17,00 i w Kawnicach o 18,00. Intencje mszalne zamówione na godz. 18,00 w Kawnicach odprawione będą podczas uroczystości bierzmowania o godz. 17,00.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na prace remontowe prowadzone w naszym kościele. Darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazanie jednego procenta podatku na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży. Szczegółowe informacje zawierają ulotki znajdujące się na stolikach z prasą.

INTENCJE MSZALNE

W minionym tygodniu odeszła do Pana:
1. + Jadwiga Samulczyk, lat 86 zam. w Kawnicach
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
W zakrystii można odebrać rozkład intencji mszalnych zamówionych na pogrzebie śp. Jadwigi i Zofii Kolińskiej. Są one także dostępne na stronie internetowej parafii w zakładce intencje/pogrzeby.

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Modlitwa w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.