OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.02.2019 r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA
03 lutego 2019 r.

Dziś w liturgii wspominamy św. Błażeja. Po mszach św. udzielane będzie błogosławieństwo, za wstawiennictwem tego świętego, które chroni przed chorobami gardła.

Po mszy św. o godz. 10.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Czwartek 7 lutego to pierwszy czwartek miesiąca. Pamiętając o modlitwie o nowe powołania kapłańskie i zakonne dla młodzieży z naszej parafii, zapraszamy ministrantów i ich rodziny na nabożeństwo powołaniowe i mszę św. o godz. 17,30. Po mszy św. odbędzie się spotkanie w organistówce.

Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na mszę św. w niedzielę 10 lutego o godz. 12,00. Podczas liturgii poświęcone zostaną medaliki. Po mszy świętej odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne z rodzicami.

Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 14 marca. Harmonogram przygotowania w tym czasie jest następujący:
I. Weryfikacja indeksów oraz zaliczanie katechizmu:
– 8 klasy w szkole
– 3 klasy gimnazjum (oraz osoby spoza SP Kawnice): 12 i 13 lutego po Mszy wieczornej w Organistówce.
II. Próby przed bierzmowaniem będą po Mszy wieczornej w następujące dni:
1. czwartek 28 lutego
2. czwartek 7 marca
3. generalna ze świadkami 12 marca.

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na olej opałowy 1550 zł. Za tę sumę zakupiono 500 l oleju.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na prace remontowe prowadzone w naszym kościele.

W tym tygodniu zniknie z kościoła bożonarodzeniowy wystrój. Wszystkim osobom, które dekorowały świątynie naszej parafii i zadbają o uprzątniecie dekoracji składamy serdeczne Bóg zapłać. Prosimy zarazem, aby kwiaty do kościoła na najbliższą niedzielę 10 lutego zakupili mieszkańcy Kolonii Węglew mieszkający przy ulicach: Bursztynowej i Bukowej. Serdecznie dziękujemy.

Wzorem lat ubiegłych , zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazanie jednego procenta podatku na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży. Dzięki tak pozyskanym pieniądzom młodzież i dzieci z naszej parafii mogą otrzymywać dofinansowanie do wyjazdów na ferie czy wakacje. Ważne jest, aby na druku rozliczeniowym PIT, poprawnie wpisać nr KRS oraz kod P11, który sprawi, że pieniądze zostaną przekazane do Kawnic.

INTENCJE MSZALNE
MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA
Modlitwa w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.