OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.01.2019 r.

III NIEDZIELA ZWYKŁA

Trzydziestego pierwszego stycznia obchodzić będziemy uroczystość św. Jan Bosko – Ojca i nauczyciela młodzieży, założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego, który jest patronem filialnego kościoła w Bielawach. Odpustowa msza święta odprawiona będzie dzisiaj o godzinie 12,00. Liturgii przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Wojciech Lipowicz salezjanin z Konina. Uroczystość uświetni chór „Consolare”, który po mszy świętej przedstawi program słowno – muzyczny o tematyce patriotycznej i zaśpiewa wiązankę kolęd. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy nie tylko mieszkańców Bielaw.

Ze względu na uroczystości odpustowe zmiana tajemnic różańcowych w Bielawach odbędzie się 2 lutego w święto M.B. Gromnicznej po mszy św. o godz. 17,00. W Kawnicach tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 10,00.

Dzisiaj po wszystkich mszach świętych zbierać będziemy ofiary pieniężne do puszek na olej opałowy do ogrzewania kościoła.

Najbliższy piątek to I piątek miesiąca od godz. 9.00 odwiedzać będziemy chorych z sakramentami świętymi, a okazja do spowiedzi św. będzie przed każdą mszą św.

Pierwszego lutego grupa młodzieży oazowej uda się z ks. Proboszczem do Dębna Lubuskiego gdzie uczestniczyć będzie w Nabożeństwie Światła.

W sobotę 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Na msze św. przynosimy świece – gromnice, aby je pobłogosławić. Dawniej zapalone gromnice wystawiano w oknach podczas burzy i wkładano w dłonie konających. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Stąd też zbierane będą ofiary pieniężne do puszek na pomoc zakonom klauzurowym. Msze św. odprawione będą wg następującego rozkładu: Kawnice – 8.00,10.00 i 18.00; Bielawy – 17.00.

W niedzielę 3 lutego w liturgii wspominać będziemy św. Błażeja. Po mszach świętych udzielane będzie błogosławieństwo, za wstawiennictwem tego świętego, które chroni przed chorobami gardła.

INTENCJE MSZALNE

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Modlitwa w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.