OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.09.2018 r.

ODPUST PARAFIALNY MATKI BOŻEJ POCIESZENIA

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA  02 września 2018 r. 

W poniedziałek 3 września rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców do uczestnictwa we mszy św., która będzie odprawiona o godz. 8,00. Po mszy św. inauguracja w szkole.

Po wakacyjnej przerwie:

  1. Kancelaria parafialna, jak dotąd w ciągu roku, czynna będzie we wtorki i czwartki w godzinach 16,00 – 17,00 oraz w soboty 9,00 – 10,00
  2. Powracamy do odprawiania nabożeństw okresowych w środy do M.B. Pocieszenia; w piątki do Miłosierdzia Bożego. Początek nabożeństw o godz. 17,35
  3. Przywracamy odprawianie mszy św. w Bielawach w czwartki o godz. 16,30.
  4. Okazja do spowiedzi św. będzie podczas każdej mszy św.

W poniedziałek 3 września rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców do uczestnictwa we mszy św., która będzie odprawiona o godz. 8,00. Po mszy św. inauguracja w szkole.

Czwartek 6 września to pierwszy czwartek miesiąca. Pamiętając o modlitwie o nowe powołania kapłańskie i zakonne dla Kościoła powszechnego i młodzieży z naszej parafii, zapraszamy ministrantów ich rodziny i wszystkich , którym na sercu leży sprawa powołań,  do uczestnictwa w nabożeństwie powołaniowym  i  mszy św. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17,30 a msza św. o 18,00.  Po mszy św. odbędzie się w organistówce spotkanie  ministrantów i ich rodziców z księdzem Krzysztofem Tuskiem nowym opiekunem ministrantów.

Najbliższy piątek to I piątek miesiąca od godz. 9.00 odwiedzać będziemy chorych z sakramentami świętymi, a okazja do spowiedzi św. będzie przed każdą mszą św.

Do świętowania 100 rocznicy odzyskania niepodległości będziemy przygotowywać się w naszej Archidiecezji poprzez specjalną nowennę. Jej odprawianie rozpoczniemy w niedzielę 9 września. Od przyszłej niedzieli zatem, jedna msza św. sprawowana będzie wg formularza „w intencji ojczyzny” i zakończona śpiewem „Boże coś Polskę”. Każdą mszę św. poprzedzi okolicznościowa katecheza, a do modlitwy powszechnej dodane zostanie stosowne wezwanie.

O zakup kwiatów i przygotowanie kościoła na niedzielę 09 września prosimy mieszkańców Kraśnicy Wsi i przyległej Kolonii. Serdecznie dziękujemy.

INTENCJE MSZALNE / MODLITWA O POWOŁANIA

Modlitwa za solenizantów, jubilatów i dobrodziejów

Odczytać list Księdza Prymasa, dotyczący osoby śp. Abp. Szczepana Wesołego, biskupa seniora naszej Archidiecezji.

Kończą się uroczystości odpustowe a więc nadszedł czas na podziękowanie. Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu, przez pośrednictwo Matki Pocieszenia, królującej w Cudownym Wizerunku kawnickiego sanktuarium, niech będzie CHWAŁA, CZEŚĆ i DZIĘKCZYNIENIE. Dziękuję także ludziom: Ks. Biskupowi Krzysztofowi za celebrację Eucharystii i wygłoszenie homilii. Kapłanom za posługę ołtarza i konfesjonału, dzięki której łaska uświęcająca mieszka w nas. Dziękuję: Radzie Duszpasterskiej, ministrantom, oazie, panu kościelnemu Czesławowi, organiście, chórowi,  „Consolare”, matkom różańcowym, strażakom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, pocztom sztandarowym, młodzieży, osobom wykonującym dekoracje, układającym kwiaty i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie liturgii, orszaku procesyjnego i świątyni na godne przeżywanie uroczystości. Wiele osób ciężko pracowało aby: klomby, rabatki , trawniki i żywopłoty przy kościele nabrały świątecznego blasku. Im także z serca dziękuję. Podziękowania kieruję do Pani gospodyni Agnieszki i pań przygotowujących posiłek, na który po liturgii serdecznie zapraszam do remizy strażackiej: Ks. Biskupa, wszystkich kapłanów, siostry zakonne, przedstawicieli władz samorządowych i zaproszonych gości. Dziękuję pielgrzymom obecnym na uroczystości i tym przybywającym do sanktuarium w ciągu całego roku. Dziękuję wszystkim parafianom, z którymi pielgrzymujemy wspólnie w pielgrzymce wiary do domu Ojca. Modlitwą ogarniam tych, którzy blisko i tych, którzy dalej. Proszę, przez przyczynę Pocieszycielki,  abyśmy umieli jednoczyć się wokół dobra.  Na koniec dziękczynieniem obejmuję współbraci kawnickiej wspólnoty. Bóg Wam zapłać bracia za wszystko.

Proszę teraz Ks. Biskup o poświecenie pamiątek wszystkim pielgrzymom , gościom i parafianom.

Po poświęceniu wystawiony zostanie Najświętszy Sakrament. Odmówimy Litanię do M.B. Pocieszenia. W tym czasie formuje się procesja. Procesja Przejdzie od ołtarza polowego wzdłuż alejek Drogi Krzyżowej wokół Kościoła.  W Kościele zakończy się Błogosławieństwem i uroczystym Te Deum. Prosimy  wszystkich wiernych, aby udali się w procesji eucharystycznej do Kościoła.