OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.08.2018 r.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚC M.B. CZĘSTOCHOWSKIEJ

Dziś obchodzimy  Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Po mszy św. o godz. 12,00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21,00. Stanowi ona nasze doroczne przygotowanie duchowe do uroczystości odpustowych. Prosimy mieszkańców poszczególnych miejscowości naszej parafii o podjęcie modlitewnego czuwanie zgodnie z zaproponowanym rozkładem. Rozkład ten można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce „aktualności” oraz w gablocie przed kościołem.

 Klub Honorowych Dawców Krwi – PCK przy Parafii M.B. Pocieszenia zawiadamia, że dzisiaj w godzinach 9,00 – 12,00 przed budynkiem OSP w Kawnicach można oddać krew. Chętnych  zapraszamy do ambulansu z Dowodem Osobistym.

Dzisiaj po wieczornej mszy św. ks. proboszcz zaprasza na obrady Radę Duszpasterską. Spotkanie rozpocznie się w kościele krótką modlitwą przed Najświętszym Sakramentem i wizerunkiem Kawnickiej Pani. Druga części odbędzie się na plebanii, gdzie omówione zostaną przygotowania do odpustu parafialnego.

W najbliższą sobotę i niedzielę przeżywać będziemy odpust parafialny. Centralnej Mszy św. odpustowej, odprawionej w niedzielę 2 września o godz. 12,00 przy ołtarzu polowym, przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. biskup Krzysztof Wętkowski Szczegółowy program dwudniowych obchodów umieszczony jest w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii w zakładce „aktualności”. W związku z uroczystością: Matki różańcowe, strażaków, ministrantów, oazę, chór „Consolare”, dziewczynki sypiące kwiatki, poczty sztandarowe, Radę Duszpasterską, Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich, młodzież i wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o włączenie się w przygotowanie liturgii, orszaku procesyjnego i świątyni do godnego przeżywania uroczystości. Zatroszczmy się także o to, aby  – jak każdego roku – klomby, rabatki, trawniki i żywopłoty przy kościele nabrały świątecznego blasku. Nade wszystko jednak pamiętajmy o naszym wnętrzu, abyśmy przystępując do spowiedzi i komunii św. w pełni skorzystali z obfitości łask Bożych, darowanych nam w tym czasie i w tym miejscu. Dajmy sobie szansę, aby Maryja Pocieszycielka, jak niegdyś w Kanie Galilejskiej, wyprosiła i nam u swego Syna wina łaski, radości płynącej z czystego serca.

O zakup kwiatów i przygotowanie kościoła na uroczystość zaślubin i niedzielę 02 września prosimy Nowożeńców. Serdecznie dziękujemy.

INTENCJE MSZALNE / MODLITWA O POWOŁANIA

Modlitwa za solenizantów, jubilatów i dobrodziejów