OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.08.2018 r.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 12 sierpnia 2018 r

Dziś jest druga niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę, tradycyjnie przeznaczone są na prace remontowe prowadzone w naszym parafialnym kościele. Niech Bóg błogosławi darczyńcom.

W poniedziałek 13 lipca zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie, które odprawione będzie bezpośrednio po mszy świętej wieczornej o godz. 18,00.

15 sierpnia  przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie płodów ziemi, zbóż, ziół i owoców. Z Uroczystością Wniebowzięcia związana jest rocznica zwycięskiej bitwy obronnej z sowiecką nawałnicą zwanej „Cudem  nad Wisłą”. Msze święte odprawiane będą według rozkładu niedzielnego.

Dożynki Parafialne odbędą się w niedzielę 19 sierpnia na Mszy świętej o godzinie 12.00.  Zachęcamy mieszkańców poszczególnych sołectw do przygotowania wieńców dożynkowych. Prosimy także gospodynie naszej Parafii aby wzorem lat ubiegłych zatroszczyły się o to, by po Mszy św. nie zabrakło słodkich akcentów kulinarnych czy tradycyjnej kromki chleba ze smalcem i małosolnym ogórkiem.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej i braterskiego spotkania.

Sierpień to miesiąc trzeźwości narodowej. Prosimy o modlitwę w intencji trzeźwości Polaków i o inicjatywy na rzecz abstynencji.

Okazja do spowiedzi św. w okresie wakacyjnym w Kawnicach będzie 15 minut przed każdą mszą św. Podczas mszy świętych może bowiem  nie być kapłana w konfesjonale.

Kancelaria parafialna w wakacje czynna jest codziennie od poniedziałku do piątku przez pół godziny po mszy św. wieczornej, a więc od 18,30 do 19,00 i w sobotę od godz. 9,00 do 10,00.

O zakup kwiatów i przygotowanie kościoła na uroczystość zaślubin i niedzielę 19 sierpnia prosimy Nowożeńców. Serdecznie dziękujemy.

INTENCJE MSZALNE / MODLITWA O POWOŁANIA

Modlitwa za solenizantów, jubilatów i dobrodziejów

W minionym tygodniu odszedł do Pana                                                                                                        + Bogumił, Wawrzyniec Ignaczak l. 56 zam. Rosocha Druga                                                               Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

W zakrystii można odebrać rozkład intencji mszalnych zamówionych na pogrzebie śp. Bogumiła, Wawrzyńca Ignaczaka