OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05.08.2018 r.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

05 lipca 2018 r.

Sierpień jest miesiącem trzeźwości narodowej. Warto pamiętać o tym nie tylko w modlitwach, ale też dokonywać pewnych wyrzeczeń. Postawa abstynencji umożliwia budowanie przestrzeni, w której mogłyby odnaleźć się osoby pragnące zerwać z nałogiem, bądź chcące skutecznego wytrwania w podjętych postanowieniach. Ze statystyk wynika, że ponad 4 mln Polaków nadużywa napojów alkoholowych. Blisko 1 mln osób jest uzależnionych. Z tego powodu bardzo często cierpią ich najbliżsi, najczęściej dzieci. Prawie 1,5 mln wychowuje się w rodzinach, gdzie ten problem jest obecny.

Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy świętej o godzinie 10.00, odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Okazja do spowiedzi św. w okresie wakacyjnym w Kawnicach będzie 15 minut przed każdą mszą św. Podczas mszy świętych może bowiem  nie być kapłana w konfesjonale.

Kancelaria parafialna w wakacje czynna jest codziennie od poniedziałku do piątku przez pół godziny po mszy św. wieczornej, a więc od 18,30 do 19,00 i w sobotę od godz. 9,00 do 10,00.

Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe w naszym kościele.

O zakup kwiatów i przygotowanie kościoła na uroczystość zaślubin i niedzielę 12 sierpnia prosimy Nowożeńców. Serdecznie dziękujemy.

Już dzisiaj informujemy, że Dożynki Parafialne odbędą się w niedzielę 19 sierpnia na Mszy świętej o godzinie 12.00.  Zachęcamy mieszkańców poszczególnych sołectw do przygotowania wieńców dożynkowych. Prosimy także gospodynie naszej Parafii aby wzorem lat ubiegłych zatroszczyły się o to, by po Mszy św. nie zabrakło słodkich akcentów kulinarnych czy tradycyjnej kromki chleba ze smalcem i małosolnym ogórkiem.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej i braterskiego spotkania.

 INTENCJE MSZALNE / MODLITWA O POWOŁANIA

Modlitwa za solenizantów, jubilatów i dobrodziejów

W ostatnich dniach odeszły do Pana                                                                              

+ Zofia Piguła zam. w Koninie lat 82

+ Genowefa Jańczak zam. w Bielawach lat 84

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

W zakrystii można odebrać rozkład intencji mszalnych zamówionych na pogrzebach w/w zmarłych.