OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25 lutego 2018 r.

Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Trwa Wielki Post. Przypominamy o specyfice tego czasu. W kościołach  organizowane są nabożeństwa pasyjne  –  Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali oraz rekolekcje. Wszystko to, ma służyć nawróceniu i odnalezieniu naszej drogi do Boga. Serdecznie zapraszamy do pogłębionej pracy nad sobą.

 Drogę Krzyżową w naszej parafii odprawiamy  w piątki  o godz. 17,15  a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele również o godz. 17,15. W Bielawach na Drogę Krzyżową zapraszamy w czwartki o godz. 16,30.

Dziś w Kościele polskim  przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: „Uczniowie – misjonarze w mocy Ducha Świętego”. Modlitwą i darami materialnymi, poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” wspieramy posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną polskich misjonarzy podejmowaną w 98 krajach świata. Przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka pieniężna do puszek na ten cel. Ofiarodawcom rozumiejącym potrzeby nowych, bardzo ubogich, często egzotycznych dla nas Kościołów, składamy serdeczne Bóg  zapłać.

Czwartek 1 marca to pierwszy czwartek miesiąca. Pamiętając o modlitwie o nowe powołania kapłańskie i zakonne dla młodzieży z naszej parafii, zapraszamy ministrantów i ich rodziny do uczestnictwa we mszy św. o godz. 18,00.

Najbliższy piątek to I piątek miesiąca. Ze względu na głoszone rekolekcje i spowiedzi wielkopostne w dekanacie, tego dnia NIE BĘDZIEMY ODWIEDZAĆ CHORYCH (!!!) z sakramentami świętymi. Uczynimy to 26 marca w poniedziałek Wielkiego Tygodnia. Jak zwykle od godz. 9,00. Prosimy rodziny, sąsiadów , znajomych, aby z tą informacją dotarli do chorych.

 W niedzielę 4 marca po mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Wzorem lat ubiegłych , zwracamy się z prośbą o przekazanie jednego procenta podatku na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży. Dzięki tak pozyskanym pieniądzom młodzież i dzieci z naszej parafii mogą otrzymywać dofinansowanie do wyjazdów na ferie czy wakacje. Ważne jest, aby na druku rozliczeniowym PIT, poprawnie wpisać nr KRS oraz kod  P11, który sprawi, że pieniądze zostaną przekazane do Kawnic. Informacje na temat sposobu przesyłania środków znajdziemy na ulotkach wyłożonych pod chórem.

INTENCJE MSZALNE

Przez wstawiennictwo MB Pocieszycielki Strapionych pomódlmy się w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia  i dobrodziejów naszego Sanktuarium.

 

Na rozpoczynający się tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.