PARAFIA MATKI BOŻEJ POCIESZENIA

W KAWNICACH

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 LUTEGO 2018 ROKU Bielawy

Rozpoczął się czas Wielkiego Postu, który zaprasza nas do pogłębionej refleksji nad swoim życiem w kontekście wierności Bogu, Ewangelii, Kościołowi i Jego Pasterzom. Podejmijmy raz jeszcze szczery wysiłek przemiany, nawrócenia, oderwania się od grzechu, od tego, co nie jest zgodne z Bożymi przykazaniami, co oddziela nas od miłości Boga i człowieka. Niech ten czas będzie okazją do poczynienia dobrych postanowień, naprawienia wyrządzonych krzywd i pojednania z bliźnimi. W zbliżeniu się do Boga  może nam pomóc  udział w wielkopostnych nabożeństwach, na które zapraszamy.

Drogę Krzyżową odprawiać będziemy w piątki  o godz. 17,15  a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele również o godz. 17,15.

W Bielawach Droga Krzyżowa w czwartek o godz. 16.30, Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00

Podczas ostatniej zbiórki na olej opałowy do ogrzewania kościoła zebraliśmy tylko 500 zł dlatego też dziś po każdej mszy św. można będzie złożyć ofiarę do puszek na ten cel. Na napełnienie zbiornika potrzeba ok. 2500 zł. Prosimy o ofiarność.

Za tydzień odbędzie się zbiórka pieniężna do puszek na pomoc  misjom i polskim misjonarzom (ad gentes). Ofiarodawcom rozumiejącym potrzeby nowych , bardzo ubogich, często egzotycznych dla nas Kościołów, składamy serdeczne Bóg  zapłać.

Wzorem lat ubiegłych , zwracamy się z prośbą o przekazanie jednego procenta podatku na

Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży. Dzięki tak pozyskanym pieniądzom młodzież i dzieci z naszej parafii mogą otrzymywać dofinansowanie do wyjazdów na ferie czy wakacje. Ważne jest, aby na druku rozliczeniowym PIT, poprawnie wpisać nr KRS oraz kod  P11, który sprawi, że pieniądze zostaną przekazane do Kawnic. Informacje na temat sposobu przesyłania środków znajdziemy na ulotkach wyłożonych pod chórem.