XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. 18 września swoje imieniny obchodzi ks. Stanisław Kanafa. Okazja do wspólnej modlitwy i do złożenia życzeń będzie dzisiaj na Mszy świętej o godzinie 12.00. We wtorek, ks. Stanisław także odprawi Mszę świętą imieninową.

2. Dzisiaj Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej zapraszają na kolejny Bieg Kawnicki. Impreza zaczyna się o godzinie 15.00 przy naszym boisku oratoryjnym. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. Dzisiaj, Bractwo Świętych Męczenników z Kazimierza Biskupiego zaprasza na „Echo Średniowiecza” w Kazimierzu Biskupim. Szczegóły zamieszczone są na plakacie w gablocie przed kościołem.

4. Po wakacyjnej przerwie, w czwartek, 20 września br, o godzinie 18.00 w klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim odbędzie się kolejna Msza święta w intencji rodzin z modlitwą o uzdrowienie. Natomiast, 27 października, o. Jan Boshobora poprowadzi na hali sportowej w Kazimierzu biskupim modlitwę uzdrowienia. Szczegóły na stronie internetowej Klasztoru.

5. Od piątku do niedzieli, w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Koninie odbędą się Rekolekcje Ewangelizacyjne. Zaproszenie skierowane jest do małżeństw, osób samotnych a także starszej młodzieży. Szczegóły znajdują się w gablocie przy kościele.

6. Salezjanie z Konina – Chorznia zapraszają do wzięcia udziału w pielgrzymce do Włoch. Szczegóły znajdują się w gablocie przy kościele.

7. Zbliża się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Jest to dobra okazja, aby wziąć różaniec do ręki, a być może i podjąć się systematycznego odmawiania przynajmniej jednej dziesiątki dziennie. W związku z tym, od przyszłej niedzieli, ksiądz Stanisław wraz z zelatorami będzie zachęcał i zapisywał chętnych do Żywego Różańca. Szczególnie zależy nam na mężczyznach oraz dzieciach i młodzieży.

8. W październiku organizowany jest wyjazd w Bieszczady. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie przed kościołem.

9. Dziękujemy mieszkańcom Kawnic Kolonii i Kolonii Golina za przygotowanie kwiatów na dzisiejszą niedzielę. O przygotowanie kwiatów w tym tygodniu prosimy narzeczonych.

10. W tym tygodniu:
– w poniedziałek wspominamy św. Roberta Bellarmina
– we wtorek obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski
– w czwartek wspominamy św. Męczenników Koreańskich
– w piątek obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – szczególnie polecamy „Przewodnik Katolicki”, oraz inne czasopisma. Zachęcamy także do słuchania Radia „Maryja” i oglądania telewizji „Trwam”.

INTENCJE MSZALNE

W tym tygodniu odeszła do Pana:
– Irena Frątczak, zam. w Węglewie, lat 79.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Przez wstawiennictwo MB Pocieszycielki Strapionych pomódlmy się w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.

Na rozpoczynający się tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.