XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne dla gimnazjalistów przygotowujących się do bierzmowania: we wtorek klasy pierwsze, w środę klasy drugie i w czwartek klasy trzecie. Młodzież wraz z rodzicami przychodzi na wieczorną mszę świętą a po mszy świętej będzie spotkanie z księdzem Leszkiem.

2. Ksiądz Stasiu zaprasza chłopców, ze szkoły podstawowej i z gimnazjum, zainteresowanych przystąpieniem do ministrantów i prosi o przyjście w czwartek na Mszę świętą o godzinie 18.00. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w zakrystii po Mszy świętej.

3. Kustosz Sanktuarium Krzyża Świętego serdecznie zaprasza na Święto Podwyższenia Krzyża w piątek, 14 września na Drogę Krzyżową ulicami Słupcy. Początek Drogi Krzyżowej o godzinie 17.30 przy kościele bł. Michała Kozala a zakończenie w Sanktuarium Krzyża Świętego, gdzie zostanie odprawiona Msza Święta ku czci Krzyża Świętego.

4. W sobotę będziemy obchodzili jubileusz 15-lecia istnienia Klubu Honorowych Dawców Krwi przy naszej parafii. Zapraszamy wszystkich krwiodawców na wieczorną Mszę świętą dziękczynną. Zapraszamy także tych, którzy kiedykolwiek musieli skorzystać z cudzej krwi, aby w tym dniu podziękowali za krwiodawców ratujących ludzkie życie.

5. 18 września swoje imieniny obchodzi ks. Stanisław. Okazja do wspólnej Mszy świętej i do złożenia życzeń będzie w przyszłą niedzielę o godzinie 12.00

6. Także w przyszłą niedzielę, Bractwo Świętych Męczenników z Kazimierza Biskupiego zapraszają na „Echo Średniowiecza” w Kazimierzu Biskupim. Szczegóły zamieszczone są na plakacie w gablocie przed kościołem.

7. W październiku organizowany jest wyjazd w Bieszczady. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie przed kościołem.

8. W tym tygodniu:
– w środę obchodzimy wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
– w czwartek wspominamy św. Jana Chryzostoma
– w piątek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego
– w sobotę obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – szczególnie polecamy „Przewodnik Katolicki”, oraz inne czasopisma. Zachęcamy także do słuchania Radia „Maryja” i oglądania telewizji „Trwam”.

INTENCJE MSZALNE

W tym tygodniu odeszła do Pana:
– Adela Kaczmarek zamieszkała w Kawnicach, lat 57.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Przez wstawiennictwo MB Pocieszycielki Strapionych pomódlmy się w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.

Na rozpoczynający się tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.