UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ POCIESZENIA – ODPUST PARAFIALNY

1. Dzisiaj w naszym sanktuarium obchodzimy doroczny odpust związany z patronką świątyni: Matką Bożą Pocieszenia. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ta uroczystość mogła pięknie się odbyć. Dziękuję panom z rady parafialnej, którzy przygotowali ołtarz polowy i zajęli się organizacją terenu wokół ołtarza. Dziękuję naszemu panu kościelnemu, panu Czesławowi, który w tym czasie bardzo ciężko pracował, aby przygotować kościół na dzisiejszą uroczystość. Dziękuję panu Stefanowi, który koordynował cały zakres prac przygotowawczych. Dziękuję paniom, które przygotowały salę i obiad odpustowy. Dziękuję druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych z Kawnic, Kraśnicy, Rosochy i Węglewa za przygotowanie pocztów sztandarowych i pomoc w ogarnięciu terenów parkingowych i utrzymanie porządku związanego z kierowaniem ruchem drogowym. Strażakom także dziękuję za pomoc w orszaku procesyjnym. W szczególny sposób bardzo dziękuję Orkiestrze Strażackiej, która ma swoje stałe i bardzo piękne miejsce w kulturze parafii Kawnickiej. Życzymy, aby orkiestra jak najpiękniej się rozwijała. Dziękuję chórowi, który swoim anielskim śpiewem sprawił, że ta uroczystość miała taki dostojny charakter. Dziękuję moim współbraciom, którzy zadbali o to, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Dziękuję ministrantom za pięknie przygotowaną liturgię. Dziękuję młodzieży oazowej za pomoc w strategicznych miejscach naszej uroczystości.

2. Jutro rozpoczyna się rok szkolny. Msza święta dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kawnicach będzie odprawiona o godzinie 8.15. Po Mszy świętej dzieci udają się do szkoły.

3. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Na wieczorną Mszę świętą zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami.

4. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej i komunii świętej wynagradzającej w czasie porannej mszy świętej i od godziny 17.00. W bielawach spowiedź święta od godziny 17.30 a następnie msza święta. Odwiedziny chorych od godziny 9.00

5. W sobotę będzie rozpoczęcie roku Oazowego. Msza święta o godzinie 16.00 a następnie wspólne ognisko. Zapraszamy dzieci i młodzież oazową wraz z rodzicami i rodzeństwem.

6. Mieszkańcom Kolna i Węglewskich Holendrów dziękujemy za przygotowanie kwiatów na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę kwiaty przygotowują mieszkańcy Kawnic za torami.

7. W tym tygodniu:
– w poniedziałek wspominamy św. Grzegorza Wielkiego
– w sobotę obchodzimy Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – szczególnie polecamy „Przewodnik Katolicki”, oraz inne czasopisma. Zachęcamy także do słuchania Radia „Maryja” i oglądania telewizji „Trwam”.

INTENCJE MSZALNE

Przez wstawiennictwo MB Pocieszycielki Strapionych pomódlmy się w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.

Na rozpoczynający się tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.