VII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Kończy się pierwsza część Okresu Zwykłego w ciągu roku. Przeżywamy aktualnie Karnawał. Pamiętajmy jednak, że w środę rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, który jest czasem pokuty. Nie zapomnijmy, aby zakończyć wszelkie spotkania i zabawy we wtorek przed północą.

2. Środą Popielcową rozpoczynamy bardzo ważny czas wewnętrznej przemiany jakim jest Wielki Post. W tym czasie nie organizujemy zabaw i hucznych uroczystości. Wszelkie jubileusze przenieśmy na czas wielkanocny. Wszystkie rocznice urodzin, osiemnastki oraz inne, z pozoru nieprzekładalne terminy, przenieśmy poza Wielki Post.

3. W Środę Popielcową msze święte będą sprawowane o godzinie: 8.00, 10.00, 17.00 i w Bielawach o 18.00. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje post ilościowy (trzy posiłki w ciągu dnia i tylko jeden do syta) i post jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W wewnętrznej przemianie, w Wielkim Poście, będą pomagały nam nabożeństwa pokutne:

  • Droga Krzyżowa w każdy piątek: o 16.15 dla dzieci, po wieczornej Mszy świętej dla gimnazjalistów i dorosłych oraz o w Bielawach po mszy świętej o godzinie 18.00.
  • Gorzkie Żale w każdą niedzielą: o 16.15 (po zmianie czasu o 17.15)
  • w piątym tygodniu Wielkiego Postu będziemy przeżywali Rekolekcje Wielkopostne.

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie do Matki Bożej Pocieszenia w środę, o godzinie 16.40.

6. W piątek przypada miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Tego dnia swoje spotkanie formacyjne mają dzieci i rodzice pierwszokomunijni. Dzieci i rodziców zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 16.15 a następnie na Mszę świętą. Po mszy świętej będzie zdejmowanie miar na alby dla dzieci.

7. Tylko w Bielawach: od Wielkiego Postu pragniemy rozszerzyć naszą ofertę duszpasterską w Bielawach. Od tego tygodnia, w każdy piątek wieczorem będzie sprawowana Msza święta połączona z nabożeństwem okresowym. W pierwsze piątki miesiąca będzie także szczególna okazja do spowiedzi i komunii pierwszopiatkowej.

8. Tylko w Bielawach: W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

9. W przyszłą Niedzielę Klub Honorowych Dawców Krwi przy naszej parafii zaprasza do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa. Ambulans zostanie podstawiony pod salą OSP od godziny 9.00 do 12.00.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – szczególnie polecamy „Przewodnik Katolicki”, oraz inne czasopisma. Zachęcamy także do słuchania Radia „Maryja” i oglądania telewizji „Trwam”.

INTENCJE MSZALNE

Przez wstawiennictwo M.B Pocieszycielki Strapionych pomódlmy się w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.

Na rozpoczynający się tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.