V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Po kolejnym włamaniu jakie miało miejsce w naszym kościele, zaistniała konieczność zamontowania systemu monitorująco – alarmowego. Chcemy tym systemem objąć zarówno kościół jak i dom parafialny. Tę inwestycję chcemy sfinansować z tak zwanych tac „szeleszczących”. Z dotychczasowych tac na bieżące remonty w kościele mamy niewystarczające fundusze na ten cel. Dlatego też taca w przyszłą niedzielę będzie także przeznaczona na sfinansowanie tej inwestycji. Prosimy was o hojność a za złożone w przyszłą niedzielę ofiary już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Zbliżają się ferie zimowe. Rodzice, którzy wysyłają dzieci i młodzież na kolonie, zimowiska czy też obozy zimowe niech zatroszczą się uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Mszy świętej. Organizator takiego wypoczynku ma obowiązek zapewnienia dzieciom i młodzieży realizowania obowiązków wynikających z praktykowania wiary.

3. W sobotę obchodzimy wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Tego dnia także przypada Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w swojej modlitwie o chorych i cierpiących z naszej parafii i z naszych rodzin. Tu warto przypomnieć o sakramencie namaszczenia chorych. Jak ktoś idzie do szpitala to zadbajmy o powiadomienie kapelana szpitalnego i poprośmy o udzielenie tego sakramentu, który stanowi umocnienie dla chorego. Taka sytuacja pozwala także, wyjątkowo, udzielić rozgrzeszenia na wypadek śmierci, z grzechów, z których zwyczajnie kapłan rozgrzeszyć w konfesjonale nie może.

4. Organizowana jest pielgrzymka po Maryjnych Sanktuariach w Europie. Szczegóły znajdują się w gablocie przy kościele.

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach:
• w środę, o godzinie 16.40, do Matki Bożej Pocieszenia
• w piątek, o godzinie 16.40, do Miłosierdzia Bożego

6. Tylko w Bielawach: Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości odpustowej w naszym Kościele. Dziękujemy za dar ofiarny w postaci nowych ampułek. Dziękujemy także za przygotowanie posiłku po mszy odpustowej.

7. Przypominamy, że nasze oratorium jest czynne w piątki i w soboty od godziny 16.00. Zapraszamy dzieci i młodzież.

8. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne dla gimnazjalistów klas I w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Szczegóły znajdują się w gablocie przed kościołem i na naszej stronie internetowej.

9. W tym tygodniu:
• w poniedziałek – wspominamy św. Pawła Miki i jego Towarzyszy
• w piątek wspominamy św. Scholastykę

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – szczególnie polecamy „Przewodnik Katolicki”, oraz inne czasopisma. Zachęcamy także do słuchania Radia „Maryja” i oglądania telewizji „Trwam”.

INTENCJE MSZALNE

Przez wstawiennictwo M.B Pocieszycielki Strapionych pomódlmy się w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.

Na rozpoczynający się tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.