IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dniu wczorajszym z racji Uroczystości świętego Jana Bosko, w naszym oratorium, odbyła się zabawa dla dzieci i młodzieży. W sposób szczególny dziękujemy Współpracownikom Salezjańskim za przygotowanie tej zabawy.

2. W minionym tygodniu, w nocy ze środy na czwartek, było kolejne włamanie do naszego kościoła. Uszkodzono lewe drzwi do naszej świątyni i skradziono aniołka z szopki. Aniołek został odnaleziony, lecz jest uszkodzony. Tej nocy włamano się także do dwóch kościołów w Golinie, do kościoła w Laskówcu i do kościoła. To wydarzenie zmusiło nas do podjęcia szybkich działań związanych z zamontowaniem systemu monitorująco-alarmowego. Ta inwestycja zostanie sfinansowana z dotychczasowych tac przeznaczonych na bieżące remonty w kościele (z tzw. tacy szeleszczącej).

3. Dzisiaj w kościele św. Bartłomieja w Koninie, ma miejsce koncert kolęd w wykonaniu Ewy Wojtkowiak i Rafała Szymańskiego. Pani Ewa i Pan Rafał koncertowali w naszym kościele 8 stycznia b.r. Koncert odbędzie się o godzinie 19.00.

4. We wtorek przypada Uroczystość świętego Jana Bosko, Ojca i Nauczyciela Młodzieży, założyciela Zgromadzenie Salezjańskiego. Dla nas Salezjanów jest to bardzo ważny dzień. Zapraszamy wszystkich na wspólną Mszę świętą dziękczynną we wtorek na godzinę 17.00. Tego dnia też przypada Uroczystość Odpustowa w Bielawach gdyż kościół tam stojący jest właśnie pod wezwaniem świętego Jana Bosko. Msza święta odpustowa w Bielawach zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian.

5. Wychodzimy z propozycją skierowaną do małżeństw mających trudności z poczęciem dziecka. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, aby zapoznać się ze świętym Dominikiem Savio. Ubranko świętego Dominika Savio jest dostępne w Kancelarii Parafialnej. Zachęcamy i zapraszamy.

6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach:
• w środę, o godzinie 16.40, do Matki Bożej Pocieszenia
• w piątek, o godzinie 16.40, do Miłosierdzia Bożego

7. W czwartek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego powszechnie nazywanym świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte tego dnia będą odprawiane o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00.

8. W czwartek jest pierwszy czwartek miesiąca, na wieczorną Mszę świętą zapraszamy w sposób szczególny ministrantów wraz z rodzicami.

9. W piątek przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej na pół godziny przed każdą Mszą świętą. Odwiedziny chorych od godziny 9.00.

10. Przypominamy, że nasze oratorium jest czynne w piątki i w soboty od godziny 16.00. Zapraszamy dzieci i młodzież.

11. W poniedziałek, o godz. 15.30 odbędzie się dodatkowe spotkanie dla gimnazjalistów z klasy II, którzy nie byli obecni w minionym tygodniu na swoim spotkanie przygotowującym do bierzmowania.

12. W niedzielę, 5 lutego, o godz. 10.00 w kościele pw. św. Maksymiliana w Koninie zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich pracowników kopalni KWB Konin – o Boże błogosławieństwo i utrzymanie miejsc pracy. Zapraszamy do wzajemnej modlitwy i wzajemnej pomocy.

13. W tym tygodniu:
• we wtorek – obchodzimy uroczystość św. Jana Bosko
• w środę – obchodzimy święto Poświęcenia Bazyliki Prymasowskiej
• w czwartek – obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – szczególnie polecamy „Przewodnik Katolicki”, oraz inne czasopisma. Zachęcamy także do słuchania Radia „Maryja” i oglądania telewizji „Trwam”.

INTENCJE MSZALNE

Przez wstawiennictwo M.B Pocieszycielki Strapionych pomódlmy się w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.

Na rozpoczynający się tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.