NOWE UBRANKO – SZKAPLERZ

Drogocenna tasiemka z ubrankiem – szkaplerz, jaki Dominik założył na szyję swojej mamy przestało istnieć, lecz misja wstawiennictwa, patronowanie Savio wszystkim mamom i dziecięcym łóżeczkom, niemowlętom – trwa. Na całym świecie wiele kobiet z wielkim zaufaniem zwraca się do swego małego – wielkiego Patrona.

„Bolletino Salesiano” (czasopismo salezjańskie założone przez księdza Bosko i wydawane przez salezjanów) informuje każdego miesiąca, o niektórych najważniejszych łaskach, otrzymanych przez mamy i dzieci, za wstawiennictwem Dominika Savio.

Wszystkim wiadomo, że dwa cuda wybrane i zatwierdzone przez Kościół w procesie beatyfikacyjnym odnoszą się do dwojga dzieci; natomiast dwa cuda uznane w procesie kanonizacyjnym dotyczą dwóch pań z Lecce, matek – jedna czworga, a druga – sześciorga dzieci.

Z okazji obchodów uroczystości kanonizacyjnych, Dominik Savio otrzymał wiele wyrazów czci i jego postać wzbudziła nadspodziewane zainteresowanie oraz entuzjazm w wielu miejscowościach na świecie.

Jego kochające oblicze podbiło serca mam, dzieci i młodzieży.

Dobrze by było, aby wszystkie mamy znały życiorys tego Świętego chłopca i rozpowszechniały Jego znajomość wśród swoich dzieci; aby oddawały same siebie i swoje dzieci pod Jego opiekę; aby nosiły Jego medalik, i aby w rodzinach znajdowała się Jego podobizna, by w ten sposób przypominał On rodzicom ich obowiązek wychowania chrześcijańskiego potomstwa, a dla dzieci był wzorem do naśladowania w wielu cnotach.

Dlatego, na pamiątkę cudownego ubranka-szkaplerza, którym się posłużył Dominik Savio, aby uzdrowić swoją mamę, z myślą o rozpowszechnieniu coraz bardziej kultu tego wybranego przez Boga młodzieńca, Dom Generalny Zgromadzenia Salezjańskiego od marca 1956 r. udostępnił, matkom i wszystkim o to proszącym, artystycznie wykonane z materiału «ubranko-szkaplerz», uszlachetnione relikwią i podobizną Świętego, zaopatrzone w materiałową tasiemkę, umożliwiającą powieszenie na szyi.

Ta inicjatywa jest tylko środkiem do uproszenia łask od Pana. Dlatego nie wystarczy nosić ubranko-szkaplerz na szyi jak amulet; aby otrzymać niebieską przychylność konieczna jest modlitwa pełna wiary, uczestniczenie w sakramentach, zwłaszcza w sakramencie pokuty i Eucharystii i życie w pełni i chrześcijańskie.

Ten drogocenny szkaplerz niech będzie zachętą dla rodziców, aby byli wierni swoim obowiązkom, licząc na Bożą pomoc, i niech się przyczyni do tego, aby wszyscy mieli szacunek oraz poszanowanie dla ich wielkiej misji rodzicielstwa.

Ubranko – szkaplerz jest już poświęcone.