UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Od piątku do niedzieli, ksiądz Stasiu wraz z grupą młodzieży bierze udział w Weekendzie z Księdzem Bosko w Lądzie.

2. Wczoraj, w naszym Oratorium, ksiądz Leszek, jako kierownik Oratorium. oraz Współpracownicy Salezjańscy zorganizowali i przeprowadzili zabawę dla dzieci i młodzieży.

3. Dzisiaj jest ostatnia niedziela roku liturgicznego, Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Warto dzisiaj zadać sobie pytanie: Kim jest dla mnie Jezus?

4. W dalszym ciągu zapraszamy do modlitwy wypominkowej: codziennie w kościele o 16.30 a w niedzielę o 16.00 na cmentarzu.

5. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne dla gimnazjalistów klas III. Szczegóły znajdują się w gablocie parafialnej i na naszej stronie internetowej.

6. W czwartek przypada 24. dzień miesiąca, dzień poświęcony wspomnieniu Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Na wieczorną Mszę świętą zapraszamy dzieci i rodziców pierwszokomunijnych. W czasie Mszy świętej będzie poświęcenie książeczek, a po mszy spotkanie w kawiarence oratoryjnej.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas radosnego ale wyciszonego wyczekiwania na Boże Narodzenie.

8. Ważnym symbolem Adwentu jest wieniec adwentowy. Kółko uplecione z choinkowych gałązek i cztery świece symbolizują 4 niedziele adwentu i upływający czas przeznaczony na przygotowanie do świąt. Pragniemy zachęcić parafian do tego, aby każda rodzina zrobiła sobie taki wieniec (nie koniecznie duży) a w przyszłą niedzielę, na każdej mszy świętej będzie poświęcenie wieńców adwentowych.

9. W Adwencie do Bożego Narodzenia będą pomagały nam Roraty (od poniedziałku do soboty o godzinie 7.00) oraz wieczorna Msza święta o Matce Bożej (we wtorki i w piątki o godzinie 17.00). W Bielawach taka wieczorna msza święta będzie odprawiana w piątki o 18.00.

10. W minioną niedzielę zostały poświęcone opłatki, które Rada Parafialna, w najbliższym czasie rozniesie do naszych domów. Ofiary z opłatków będą przeznaczone dostosowanie organistówki do potrzeb młodzieży, natomiast w Bielawach na przygotowanie ogrzewania w Kościele.

11. Mieszkańcom Kraśnicy – wioski – dziękujemy za przygotowanie kwiatów na dzisiejszą niedzielę. Ponieważ w Adwencie nie ma dekoracji kwiatowej a od Bożego Narodzenia będą świątynię dekorowały choinki, to chciałbym teraz podziękować Wam za wielki wkład w upiększanie kościoła. Wszystkim, którzy wykazali się inicjatywą mówię Bóg zapłać.

12. W tym tygodniu:

  • – w poniedziałek – obchodzimy ofiarowanie NMP
  • – we wtorek wspominamy św. Cecylię
  • – we czwartek wspominamy świętych męczenników wietnamskich: Andrzeja Dung_Lak i Towarzyszy.

13. W kiosku są dostępne kalendarze. Zachęcamy do kupowania.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – szczególnie polecamy „Przewodnik Katolicki”, oraz inne czasopisma. Zachęcamy także do słuchania Radia „Maryja” i oglądania telewizji „Trwam”.

 INTENCJE MSZALNE

Przez wstawiennictwo M.B Pocieszycielki Strapionych pomódlmy się w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.

Na rozpoczynający się tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.