XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Od piątku do niedzieli, ksiądz Leszek przebywa z młodzieżą Oazową w Trzcińcu biorąc udział w Zjeździe Animatorów Oazowych.

2. W sobotę organizujemy w Oratorium zabawę dla dzieci i młodzieży. Zabawa rozpoczyna się o godzinie 16.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, gimnazjalistów i wszystkich pragnących spędzić wesoło czas.

3. W tym tygodniu, od piątku do niedzieli, ksiądz Stasiu wraz z grupą młodzieży weźmie udział w Weekendzie z Księdzem Bosko w Lądzie.

4. W tym tygodniu, od poniedziałku do środy, będzie wizytował naszą wspólnotę salezjańską, ksiądz Inspektor Marek Chmielewski. W ramach wizytacji pragniemy zorganizować spotkanie z tymi, którzy tworzą atmosferę salezjańską w naszej parafii: jutro na mszę świętą wieczorną zapraszamy wszystkie grupy parafialne: Radę Parafialną, Współpracowników Salezjańskich, Oazę, ministrantów, Żywy Różaniec. Po mszy świętej byłoby spotkanie Księdza Inspektora z Radą Parafialną. We wtorek o godzinie 18.00 będzie spotkanie księdza Inspektora ze Współpracownikami Salezjańskimi.

5. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy „Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym”. W tym roku wzrok kierujemy na sytuację Kościoła jaka ma miejsce w Sudanie. Po Mszy świętej będzie okazja do złożenia ofiar do puszek z przeznaczeniem na pomoc Kościołowi w tym regionie.

6. Dzisiaj, na mszy świętej o godzinie 12.00 zostaną poświęcone opłatki, które będą później roznoszone do naszych domów.

7. Dzisiaj, o godzinie 16.00, zapraszam na cmentarz, na wspólną modlitwę różańcową za zmarłych.

8. Dzisiaj, po wieczornej mszy świętej, odbędzie się w kościele spotkanie Rady Parafialnej.

9. W listopadzie powierzamy miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszych rodzin w czasie nabożeństwa wypominkowego. Wypominki w naszym kościele są od piątku do soboty o 16. 30. Natomiast w niedziele będziemy się spotykać na cmentarzu o godzinie 16.00.

10. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne dla gimnazjalistów klas drugich Szczegóły znajdują się w gablocie i na naszej stronie internetowej.

11. O przygotowanie kwiatów na następną niedzielę prosimy mieszkańców Kraśnicy – wioski.

12. W ostatnim czasie odeszli do Pana:

  • – Teresa Florek zam. w Bielawach, lat 71
  • – Marian Rybka zam. w Węglewie, lat 83

13. W kiosku są dostępne kalendarze. Zachęcamy do kupowania.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – szczególnie polecamy „Przewodnik Katolicki”, oraz inne czasopisma. Zachęcamy także do słuchania Radia „Maryja” i oglądania telewizji „Trwam”.

INTENCJE MSZALNE

Przez wstawiennictwo M.B Pocieszycielki Strapionych pomódlmy się w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.

Na rozpoczynający się tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.