OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ 08.05.2022

 

Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

       08 maja 2022 r.

IV Niedziela Wielkanocna  to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna  ona  w Kościele Światowy Tydzień Modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Na zakończenie tygodnia w niedzielę 15 maja zbierać będziemy ofiary pieniężne do puszek na Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie i Salezjańskie Wyższe Seminarium Duchowne w Lądzie nad Wartą.

Nabożeństwa majowe, na które serdecznie zapraszamy, odprawiane są w Kawnicach codziennie o godz. 17,30. W Bielawach w niedziele po mszy św. i w środy o godz. 16,30 , a w pozostałe dni powszednie o godz. 18,00.  W Głodowie przy krzyżu o godz. 17,00. W miejscowościach,  w których nie ma świątyń, śpiewajmy Litanię Loretańską i pieśni maryjne przy krzyżach i figurach.

W tym roku młodzież, zapraszamy także na „Majówkę Młodych”, czyli wspólną modlitwę litanią loretańską przy figurze Wspomożycielki Wiernych w każdy poniedziałek i środę maja na godzinę 19.00. Będziemy Maryi zawierzać szczególnie maturzystów i uczniów klas 8.

W czwartek o godzinie 19.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza święta o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Pocieszenia dla wszystkich rolników, a także o deszcz i obfite plony. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W piątek 13 maja po  nabożeństwie majowym i Mszy św. wieczornej rozpoczniemy odprawianie nabożeństw Fatimskich. Serdecznie zapraszamy.

Ten piątek jest drugim piątkiem miesiąca. Po nabożeństwie Fatimskim zapraszamy chętnych na modlitwę o uzdrowienie.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. podczas mszy św. o godz. 12,00.

Osobom, które trudzą się przy sadzeniu kwiatów i pieleniu rabatek na terenie przykościelnym z serca dziękujemy. Niech Bóg przez wstawiennictwo Maryi Pocieszycielki obficie błogosławi.

Ofiary składane dzisiaj na tacę z racji drugiej niedzieli miesiąca, przeznaczone są na prace remontowe prowadzone w naszym kościele. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

14 maja obchodzić będziemy święto św. Macieja Apostoła. Został On wybrany na Apostoła w miejsce Judasza. Według tradycji miał najpierw głosić Ewangelię w Judei a potem w Etiopii, gdzie poniósł śmierć męczeńską ok. 50 roku.

W sobotę 14 maja już po raz 42 przybędzie do naszego sanktuarium Pielgrzymka Trzeźwościowa. Pątnicy dziękować będą za mniejsze i większe zwycięstwa nad sobą i prosić o łaskę do trwania w trzeźwości. Apel Maryjny i Msza św. z udziałem pielgrzymów odprawione będą o godz. 21,00.

W minionym tygodniu odszedł do Pana:

  1. + Kamil Daszkiewicz lat 36 zam . w Węglewie
  2. + Helena Ratajczyk, lat 93, zam. w Kawnicach. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 14.00.