OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 01.05.2022

 

Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

         01 maja 2022 r.

We wtorek  3 maja przypada, Uroczystość NMP Królowej Polski. Król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku, uroczystym aktem oddał kraj pod opiekę Matki Bożej, obierając Ją Królową Polski. Święto Królowej Polski, ustanowione przez św. Piusa X dla archidiecezji lwowskiej, papież Pius XI rozszerzył na całą Polskę w roku 1924. Święty papież Jan XXIII ogłosił Najświętszą Maryję Pannę, Królową Polski, główną patronką kraju. To dobra, jak się wydaje okazja, aby pomodlić się w intencji Ojczyzny, zastanowić nad swoim patriotyzmem, zrobić rachunek sumienia z wierności Ślubom Jasnogórskim Narodu Polskiego…..,. Jest to dzień wolny od pracy, dlatego Msze św. tego dnia odprawiane będą według rozkładu niedzielnego.

W poniedziałek po wieczornej Mszy świętej wraz z chórem Consolare i wszystkimi wspólnotami zapraszamy na radosne spotkanie przy ognisku. Spotykamy się przy Oratorium – Domku Młodzieży(dawna organistówka)

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek (Wieczorna Msza w intencji Ministrantów i ich rodzin oraz o nowe powołania), pierwszy piątek(odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 9.00) i pierwsza sobota miesiąca (o godz. 19.00 kolejny męski różaniec. Zapraszamy wszystkich panów.)

Nabożeństwa majowe, na które serdecznie zapraszamy, odprawiane będą w Kawnicach codziennie o godz. 17,30. W Bielawach w niedziele po mszy św. i w środy o godz. 16,30 , a w pozostałe dni powszednie o godz. 18,00.  W Głodowie przy krzyżu o godz. 17,00. W miejscowościach,  w których nie ma świątyń, śpiewajmy Litanię Loretańską i pieśni maryjne przy krzyżach i figurach. Niech polska tradycja maryjna, będzie zawsze żywa także w naszej parafii. Zachęcamy wszystkich, do licznego udziału w tej pięknej modlitwie Kościoła

W tym roku młodzież, zapraszamy także na „Majówkę Młodych”, czyli wspólną modlitwę litanią loretańską przy figurze Wspomożycielki Wiernych w każdy poniedziałek i środę maja na godzinę 19.00. Będziemy Maryi zawierzać szczególnie maturzystów i uczniów klas 8.

Zgodnie z Ogólnopolskim Programem Duszpasterskim III Niedziela Wielkanocna, jest przeżywana jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.

Osobom, które trudzą się przy sadzeniu kwiatów i pieleniu rabatek na terenie przykościelnym z serca dziękujemy. Niech Bóg przez wstawiennictwo Maryi Pocieszycielki obficie błogosławi.

Ofiary składane na tacę za tydzień w drugą niedzielę miesiąca, przeznaczone będą na prace remontowe prowadzone w naszym kościele. Wpłaciliśmy kolejne 10 000zł. na spłacenie pożyczki. Zapłaciliśmy połowę i zostało nam do spłacenia 30 000zł. Dlatego ciągle polecam się Waszej życzliwości i hojności. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Przyszła niedziela to niedziela Dobrego Pasterza, którą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne

Uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej parafii będzie w niedzielę 15 maja o godz. 12,00.

Istnieje możliwość wyjazdu dla młodzieży na Światowe Dni Młodych do Lizbony z młodzieżą z salezjańskich placówek z całego kraju. Ważne, aby młodzież w wakacje roku 2023 odnalazła się w przedziale wiekowym 16-30 lat. Chętną młodzież prosimy o zgłaszanie się do ks. Darka.(zgłosiły się już 2 osoby 🙂

W zakrystii można odebrać harmonogram odprawiania Mszy św. za zmarłych:

Dariusza Kaliskiego, lat 55 zam. w Rososze

Jadwigi Antkowiak, lat 76 zam. w Kawnicach

Kazimierza Juśkiewicza. lat 90, zam . w Węglewie Kol.

Wieczny odpoczynek…