OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ZWYKŁA 23 stycznia 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ZWYKŁA

23 stycznia 2022 r.

Dzisiaj bardzo serdecznie zapraszamy na godz. 16.30 na koncert kolęd w wykonaniu Pana Jacka Szwaja z Poznania. Wstęp wolny.

 BIELAWY : Dzisiaj po Mszy św. nabożeństwo kolędowe dla rodzin, które nie zaprosiły kapłana do swego domu, a także nie uczestniczyły we Mszy św. kolędowej w Kawnicach.

Po nabożeństwie kolędowym zmiana Żywego Różańca

 24 stycznia Kościół wspomina w liturgii św. Franciszka Salezego, doktora Kościoła. Żył na przełomie XVI/XVII wieku. Jest patronem dziennikarzy oraz prasy katolickiej gdyż na murach i parkanach rozlepiał ulotki – zwięzłe wyjaśnienia prawd wiary. W kontaktach między ludźmi wyznawał zasadę: „Więcej much złapie się na kroplę miodu aniżeli na całą beczkę octu”. Św. Jan Bosko wybrał Go na patrona założonego przez siebie zgromadzenia zakonnego, któremu od imienia świętego dał nazwę Salezjanie. Jutro obchodzić będziemy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, we wtorek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, a w czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

 31 stycznia przypada uroczystość św. Jan Bosko – Ojca i nauczyciela młodzieży, założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego, który jest patronem filialnego kościoła w Bielawach. Odpustową mszę świętą odprawimy w niedzielę 30 stycznia o godz. 11,00. Liturgii przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Salezjanin ks. Mirosław Wierzbicki Dyrektor Szkoły Podstawowej w Koninie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy nie tylko mieszkańców Bielaw.

 Zakończyliśmy kolędę. Inną niż zwykle z racji zaistniałych okoliczności. Wszystkim osobom uczestniczącym w  wieczornych mszach św. w kościele i tym którzy zaprosili kapłana do swoich domów, serdecznie dziękujemy. Dziękujemy za wspólnotę wiary, zatroskanie o dobro Kościoła, a także za złożone ofiary pieniężne. Niech Bóg błogosławieństwem nagrodzi wszelkie dobro i chroni od zła. Niech wlewa do serc naszych nadzieję na lepsze jutro.

W poprzednią niedzielę zbieraliśmy ofiary do puszek na olej opałowy. Zebraliśmy 2200 zł. wystarczyło to na 500 l oleju opałowego, ale niestety to za mało, aby ogrzać kościół do końca sezonu grzewczego. Dlatego w przyszłą niedzielę po wszystkich mszach św. zbierać będziemy ofiary pieniężne do puszek na ten cel. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Józef Jasiczek, zamieszkały w Węglewie Kolonii, lat 68.