Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

  16 stycznia 2022 r.

 

Dzisiaj po wszystkich mszach św. zbierać będziemy ofiary pieniężne do puszek na olej opałowy do naszego kościoła. Wszyscy wiemy jak dziś wyglądają ceny, tym bardziej zachęcamy do hojności. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Zakończyliśmy już etap Mszy kolędowych, jednak jeśli jeszcze ktoś zdecyduje się zaprosić kapłana na kolędę do swego domu, można to zrobić w tym tygodniu. Dlatego zachęcamy do składania deklaracji. Ks. Dariusz będzie dzwonił aby ustalić termin i godzinę wizyty.

21 stycznia obchodzić będziemy w liturgii wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.  Jest to także dzień imienin naszej Pani Gospodyni Agnieszki Andrzejak. Z tej okazji składamy życzenia szczęścia, zdrowia, obfitych łask Boga i serca zawsze otwartego na ich przyjęcie W darze modlitewnym, Mszę św. w intencji Solenizantki, odprawimy w środę 21 stycznia o godz. 18,00.

31 stycznia przypada uroczystość św. Jan Bosko – Ojca i nauczyciela młodzieży, założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego, który jest patronem filialnego kościoła w Bielawach. Odpustową mszę świętą odprawimy w niedzielę 30 stycznia o godz. 11,00. Liturgii przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Salezjanin ks. Mirosław Wierzbicki Dyrektor Szkoły Podstawowej w Koninie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy nie tylko mieszkańców Bielaw.

W zakrystii można odebrać rozkład intencji mszalnych zamówionych na pogrzebie śp. Barbary Mikołajczyk, Katarzyny Pyrzyńskiej, Marka Banaszak są one także dostępne na stronie internetowej parafii.