Koncert Kolęd w wykonaniu Jacka Szwaja

ZAPRASZAMY NA KONCERT 
23 STYCZNIA NIEDZIELA 
GODZINA 16:30
WSTĘP WOLNY
MAMY NADZIEJĘ, ŻE ARTYSTA SPOTKA SIĘ Z PEŁNYMI ŁAWKAMI W NASZYM SANKTUARIUM!
JACEK SZWAJ

Pianista, wokalista i kompozytor. Ukończył z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie fortepianu jazzowego prof. Wojciecha Olszewskiego. Na poznańskiej uczelni studiował również Dyrygenturę Chóralną w klasie prof. Marka Gandeckiego. 

Obecnie jest wykładowcą Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej w Akademii Muzycznej oraz POSM II st. im Mieczysława Karłowicza w Poznaniu. 

Koncertuje głownie solo oraz z projektem JACEK SZWAJ TRIO, który współtworzy z Damianem Kostką (kontrabas) i Mateuszem Brzostowskim (perkusja). Formacja wydała w 2019 roku album „ENVOI”.

Jacek Szwaj jest również pianistą Hanny Banaszak, stale współpracuje w różnych projektach ze znakomitymi artystami sceny polskiej i międzynarodowej, między innymi: Leszkiem Możdżerem, Janem A.P. Kaczmarkiem, Krzesimirem Dębskim, Sławkiem Uniatowskim, Chico Freemanem, Marcusem Wyattem, Sią Macuzeni, Vinxem, Humamem Ammari czy Krzysztofem Ścierańskim.

Jego aktywność wykracza daleko poza obszary jazzowego mainstreamu. Intensywnie działa na polu twórczości związanej z muzyką klasyczną, musicalem i filmem. Z programem jazzowych opracowań fortepianowych dzieł klasycznych koncertował m.in w Sofii, Paryżu i Barcelonie. Współpracował z Mazowieckim Instytutem Kultury, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, Operą i Filharmonią Podlaską oraz Filharmonią Poznańską. Od kilku lat współpracuje z kompozytorem muzyki filmowej Bartoszem Chajdeckim. Sam także jest kompozytorem piosenek i spotów reklamowych.

Jacek Szwaj jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in: zdobywcą Pierwszej Nagrody i tytułu Transatlantyk Instant Composer 2012, na konkursie Instant Composition Contest 2012 w ramach  Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk. Ten doroczny konkurs natychmiastowej improwizacji do obrazu, jest do dzisiaj jedynym tego typu wydarzeniem na świecie.