NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 09 stycznia 2022 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

09 stycznia 2022 roku

Wspominając dzisiaj Chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego. Zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, by podziękować za dar dziecięctwa Bożego, a także po to, by zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za Kościół.

 

Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego narodzenia. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. Okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem M B Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

 W przyszłą niedzielę po wszystkich mszach św. zbierać będziemy ofiary pieniężne do puszek na olej opałowy do naszego kościoła. Bóg zapłać za hojność

 Czas Bożego Narodzenia jest związany w naszej tradycji z kolędą – wizytą duszpasterską. Wizyta duszpasterska prowadzona na dwa sposoby:

Dwóch kapłanów będzie odwiedzało rodziny, które złożyły deklarację kolędową. Kolędę będziemy rozpoczynać o godzinie 16:00 (WAŻNE: jeśli jeszcze ktoś się zdecyduje kapłana zaprosić, można to zrobić, dlatego ciągle zachęcamy do składania deklaracji). W tym tygodniu będziemy odwiedzać tych parafian, którzy zgłaszają się na bieżąco. Ks. Dariusz będzie dzwonił aby ustalić termin i godzinę wizyty.

Druga forma kolędy to odprawiane, jak w ubiegłym roku, Msze święte o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców poszczególnych wsi, ulic, dzielnic i ich domów. Po Eucharystii odmówimy modlitwy związane z wizytą duszpasterską. Będzie też okazja, żeby złożyć ofiarę z okazji kolędy. Porządek odprawiania Mszy kolędowych jest następujący:

10.01.2022 (poniedziałek)

Kraśnica – Wieś z Kolonią Przyległą, Zielona Dolina, Zielonych Traw

11.01. 2022 (wtorek)

Rosocha i Rosocha Pierwsza, Rosocha Druga, Rosocha Trzecia, Rosocha Kolonia ulica Pod Sosnami i ulica Maniusin (oprócz ul. Miłej)

12.01.2022(środa)

Kraśnica Kolonia – ulice: Nad Stawami, Młynki Kraśnickie, Nadwarciańska i Liliowa oraz domy od Konina do Węglewa Kolonii po obu stronach DK nr 92 i domy do torów i za torami,

13.01.2022 (czwartek)

Bielawy

 W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Barbara Mikołajczyk lat 97 zam. Bielawy

Katarzyna Pyrzyńska lat 58 zam. Węglew Kolonia

Marek Banaszak 63 zam. Gdynia, pogrzeb we wtorek 11.01 2022 o godz. 11.00

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….