OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU 12.12.2021

Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU

12 grudnia 2021 r. 

Od dziś do środy włącznie, odprawiać będziemy Rekolekcje Adwentowe. Wygłosi je  salezjanin ks. Leszek Twardowski z Konina, którego serdecznie witamy. Msze święte w poniedziałek, wtorek i środę  odprawiane będą o godzinie 7.00, 16.00 i 18.00 w Bielawach o godz. 17,00.. Ofiary składane na tacę w poniedziałek, wtorek i środę przeznaczone są na potrzeby Oratorium w Parafii Św. Faustyny w Koninie. Spowiedź rekolekcyjna z udziałem kapłanów z dekanatu będzie we wtorek 14 grudnia w pozostałe dni rekolekcji posługę w konfesjonale będą pełnić duszpasterze miejscowi. Rozkład rekolekcji umieszczony jest w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii.

W  Adwencie, w czasie radosnego oczekiwania na narodzenie Bożej Dzieciny. Podzielmy się tą radością z innymi. W naszej świątyni Możemy złożyć nasz dar serca dla tych najmniejszych i najbardziej potrzebujących – dla maluszków, dar w postaci artykułów higienicznych. Na świątecznym drzewku wiszą symboliczne bombki z informacją o prowadzonej akcji. Jeśli chcemy pomóc, to zabierzmy bombkę, a zakupiony produkt złóżmy pod drzewkiem. Wszystkie dary serca zostaną przekazane potrzebującym dzieciom do Domu Ochrony Poczętego życia przy zgromadzeniu Sióstr Jezusa Miłosiernego w Odolanowie koło Kalisza. Akcja trwa do końca tego roku. Bóg zapłać za wszystkie dary serca. Więcej informacji na ten temat na plakacie w gablocie.

W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, Caritas rozprowadza świece adwentowe. Zachęcamy do tej pięknej formy wspierania najbardziej potrzebujących. W sklepiku można także nabywać kalendarze ścienne, kalendarze rolnicze, kartki świąteczne i opłatki.

W przyszłą niedzielę imieniny obchodzić będzie ks. Dariusz Dąbrowski. Mszę św. imieninową solenizant odprawi w niedzielę 19 grudnia o godz. 10,00. Zapraszamy wszystkich do dziękczynnej modlitwy w intencji kapłana i zachęcamy do składania okolicznościowych życzeń.

Roznoszącym opłatki i wszystkim składającym ofiary przy okazji ich przyjęcia, niech Bóg obficie błogosławI.

W sklepiku parafialnym są do nabycia: kartki świąteczne, świece caritas, opłatki, kalendarze i inne dewocjonalia. Ksiądz Stanisław zaprasza.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

  1. + Jolanta Kujawa lat 65, zam. W Węglewie Kolonia
  2. + Maria Musielska lat 60, zam. Golina Kolonia
  3. + Małgorzata Żabierek lat 49, zam. Kawnice Kolonia, pogrzeb wtorek 14.12.2021 godz. 11.00

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

W zakrystii można odebrać rozkład intencji mszalnych zamówionych na pogrzebach Haliny Kosińskiej, Jolanty Kujawa, Marii Musielskiej. Są ona także dostępne na stronie internetowej parafii w zakładce intencje/pogrzeby.