OGŁOSZENIA NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

W dzisiejszą niedzielę cieszymy się z Beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Uroczystości odbędą się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie o godzinie 12:00, warto w modlitwie dołączyć do tego wydarzenia. Przypominamy jednak, że obejrzenie transmisji z tego wydarzenia nie zdejmuje z nas obowiązku obecności na niedzielnej Eucharystii.

 Dziś także po Mszy o godzinie 12:00 odbędzie się pierwsze spotkanie z dziećmi i ich rodzicami, przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii Świętej.

 W poniedziałek 13 września zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie, które odprawione będzie bezpośrednio po mszy świętej wieczornej o godz. 18,00.

 We wtorek 14 września na wieczorną Mszę świętą zapraszamy wszystkich chętnych(wiek minimalny po sakramencie bierzmowania) na pierwsze po wakacjach spotkanie Wspólnoty Modlitewnej.

W środę na godzinę 19:00 ks. Dariusz zaprasza do Kościoła na spotkanie organizacyjne kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy kontynuują swoją formację w klasie pierwszej szkoły ponadpodstawowej.

 Próby chóru Consolare będą się odbywały w czwartki o godzinie 18:00 w Sali chóru w Domku Młodzieży(dawna organistówka) serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

 18 września ks. Stanisław obchodzi imieniny. Mszę św. w swojej intencji Dostojny Solenizant odprawi w niedzielę 19 września o godzinie 12,00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i składania życzeń.

 Studium Muzyki Kościelnej rozpoczęło kolejny rok działalności. Jeśli są osoby, niezależnie od wieku, które chciałyby uczyć się gry na organach kościelnych, prosimy o skontaktowanie się z dyrektorem szkoły ks. dr. Dariuszem Sobczakiem – tel. 691-030-513 (informacja w zakrystii).

 W sobotę 18 września organizowana jest pielgrzymka dekanalna do Gniezna aby  podziękować Bogu za beatyfikację Sługi Bożego Ks. Kardynała Stefan Wyszyńskiego. Nasza parafia otrzymała przydział dziesięciu osób. Zapisywać się można po każdej Mszy św. , a także w biurze parafialnym. Wyjazd o godz. 10.00. Msza św. Dziękczynna o godz. 12.00 Koszt 20 zł.

W tym tygodniu  będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie: Św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła, we wtorek święto podwyższenia Krzyża św.,       w środę NMP Bolesnej,  w czwartek Św. męczenników Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa, w sobotę Święto Św. Stanisława Kostki patrona Polski, 

O zakup kwiatów i przygotowanie kościoła na uroczystość zaślubin i niedzielę 19 września prosimy mieszkańców Rosochy i Rosochy Pierwszej. Serdecznie dziękujemy.

W sklepiku u ks. Stanisława są do nabycia kalendarze na przyszły rok, za tydzień będą już dostępne kalendarze rolnicze, a także można się zaopatrzyć w Pismo Święte, świece okolicznościowe i inne dewocjonalia.

Wydział Katechetyczny

Zachęcamy uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie: „Primus inter pares – pierwszy między równymi”. Organizatorem konkursu jest Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. Celem konkursu jest interpretacja wybranych słów Prymasa Tysiąclecia za pomocą obrazu (fotografia, praca plastyczna) lub słowa (esej). Zasady określone są regulaminem. Wszelkie informacje na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury (mok.gniezno.pl) i na stronie Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie (katecheza.archidiecezja.pl).

W minionym tygodniu odszedł do Pana:

Ś.P. Paweł Głowacki lat 54 zamieszkały w Koninie. W Zakrystii można odebrać rozkład intencji mszalnych zamówionych na jego pogrzebie. Wieczny odpoczynek…