OGŁOSZENIA NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 22.08.2021

Na Mszy świętej o godzinie 12.00 dziękować będziemy Bogu za tegoroczne zbiory.  Zachęcamy mieszkańców poszczególnych sołectw do przybycia z wieńcami dożynkowymi. 

Dzisiaj po mszy św.  wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej, na które ks. proboszcz serdecznie zaprasza. Zasadnicza część obrad dotyczyć będzie przygotowania do odpustu parafialnego, który już za tydzień.

Po wszystkich mszach św. zbierane są dzisiaj ofiary pieniężne do puszek na kwiaty, dekoracje kościoła i ołtarza polowego oraz na inne  wydatki związane z przygotowaniem odpustu parafialnego. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W czwartek 26 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Po mszy św. o godz. 18,00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21,00. Modlitwą przed Jezusem Eucharystycznym i wizerunkiem Matki Pocieszenia chcemy rozpocząć  przygotowanie duchowe do uroczystości odpustowych. Serdecznie zapraszamy.

W najbliższą sobotę i niedzielę przeżywać będziemy odpust parafialny. Centralnej Mszy św. odpustowej, odprawionej w niedzielę 29 sierpnia o godz. 12,00 przy ołtarzu polowym, przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Inspektor Tadeusz Itrych. Szczegółowy program dwudniowych obchodów umieszczony jest w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii w zakładce „aktualności”. W związku z uroczystością: Matki różańcowe, strażaków, ministrantów, oazę, chór „Consolare”, dziewczynki sypiące kwiatki, chłopców do niesienia różańca, poczty sztandarowe, Radę Duszpasterską, Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich, młodzież     i wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o włączenie się w przygotowanie liturgii, orszaku procesyjnego i świątyni do godnego przeżywania uroczystości. Zatroszczmy się także o to, aby  – jak każdego roku – klomby, rabatki, trawniki i żywopłoty przy kościele nabrały świątecznego blasku. Nade wszystko jednak pamiętajmy o naszym wnętrzu, abyśmy przystępując do spowiedzi i komunii św. w pełni skorzystali z obfitości łask Bożych, darowanych nam w tym czasie i w tym miejscu. Dajmy sobie szansę, aby Maryja Pocieszycielka, jak niegdyś w Kanie Galilejskiej, wyprosiła i nam u swego Syna wina łaski, radości płynącej z czystego serca.

W Bielawach Msza św. w niedzielę 29 sierpnia o godz. 8.00, a po Mszy św. Zmiana Żywego Różańca

W sklepiku parafialnym u Ks. Stanisława już można nabywać kalendarze na 2022 rok Są do nabycia także dewocjonalia, Pismo św. Świece. Serdecznie zapraszamy

UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE 28.08 – 29.08. 2021 r.

Sobota – 28 sierpnia 2021 r.

   7.30 – Msza św.

18.00Uroczyste Nieszpory 

18.40Msza święta wigilijna  

19.40 (po mszy św.) – procesja Różańcowa ulicami Kawnic (ze świecami)      

21.00 – Apel Maryjny, błogosławieństwo i zasłonięcie Obrazu

Niedziela – 29 sierpnia 2021 r.

  7.30Odsłonięcie Obrazu i Godzinki o NMP

  8.00 Msza święta

10.00 – Msza święta

11.00 Witanie przybywających pielgrzymek

12.00 – Suma Odpustowa –  ks. Inspektor Tadeusz Itrych

18.00 – Msza święta