OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.07.2021

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

W dniach 18 – 25 lipca 2021 r. obchodzony jest w Kościele XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Jego inicjatorem jest MIVA Polska (Mission Vehicle Association) – organizacja działająca pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, na rzecz misyjnych środków transportu. Ważnym punktem obchodów Tygodnia św. Krzysztofa jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów oraz modlitwa o to, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów kierujemy apel o udział w „Akcji św. Krzysztof” polegającej na wsparciu misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy bezpiecznie przejechany kilometr. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 25 lipca po wszystkich mszach św. wtedy też przeprowadzona będzie zbiórka pieniężna do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach, które odprawiane są w środy do M.B. Pocieszenia i w piątki do Miłosierdzia Bożego. Początek nabożeństw o godz. 17,30

W wtorek 20 lipca imieniny obchodzić będzie Pan kościelny Czesław Chęciński, a w niedzielę 25 lipca przypada   święto św. Jakuba Apostoła i liturgiczne wspomnienie  św. Krzysztofa. Jest to zarazem dzień imienin księdza Krzysztofa, który pracował 4 lata w naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji solenizantów.

 O zakup kwiatów i przygotowanie kościoła na uroczystości zaślubin i niedzielę 25 lipca prosimy Nowożeńców. Serdecznie dziękujemy.

W minionym tygodniu odeszła do Pana:

+ Wiesława Maria Andrzejak lat 88 zam.  W Koninie