UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Choć uroczystość Trójcy Przenajświętszej nie należy już do okresu wielkanocnego, to jednak jest jego istotnym dopowiedzeniem. Cała działalność Jezusa, zakończona Jego Zmartwychwstaniem i zesłaniem Ducha Świętego, była objawieniem tajemnicy Boga w Trójcy Jedynego.

2. W czwartek 23 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Ze wszystkich kościołów w Polsce wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Przygotujmy odpowiednie dekoracje naszych domów, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z Jego nawiedzenia. Msze św. w Boże Ciało: o godz. 8.00, 10.00 i 18.00 (nie ma Mszy św. w Bielawach). Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Na procesję zapraszamy wszystkich parafian, ministrantów, orkiestrę, chór, dziewczynki sypiące kwiatki, dzieci komunijne, cały orszak procesyjny.

Ołtarze będą przy następujących posesjach:

I OŁTARZ przy posesji p. Modelskich – ołtarz buduje Oaza, Salezjańscy Współpracownicy, mieszkańcy ul. Królewskiej i Zielonej, Węglew, Kol. Golina;
II OŁTARZ przy posesji p. Janas – ołtarz budują chórzyści i mieszkańcy: Kawnice za torami, Głodowo, Rosocha, Kolno, Myśliborskie Holendry;
III OŁTARZ przy posesji p. Kacprowiczów – buduje Żywy Różaniec, mieszkańcy ul. Kwiatowej, Kol. Kawnice, Węglewskie Holendry, Bielawy, Zarzyn;

IV OŁTARZ przy remizie – budują strażacy z Kawnic, Kraśnicy, Węglewa, Rosochy i mieszkańcy Kraśnicy.

3. Od piątku, codziennie po Mszy św. wieczornej Litania do NSPJ
i procesją eucharystyczną wokół kościoła. W niedzielę 26 czerwca procesja po Mszy św. o 12.00. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i orszak procesyjny.

4. Wszystkie dziewczynki z drugiej klasy i nie tylko z drugiej są proszone do sypania kwiatków w Boże Ciało. Próba sypania kwiatków będzie we wtorek 21 czerwca o godz. 16.00.

5. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto
w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie we wtorek 21 czerwca o godz. 11.00.

6. W czwartek 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

7. 24 czerwca, kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi.

8. W piątek 24 czerwca przypada comiesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. O godz. 17.40 nabożeństwo ku czci Wspomożycielki Wiernych, a po nim Msza św. w intencji próśb
i podziękowań składanych przez parafian i pielgrzymów.

O godz. 20.00 procesja różańcowa i Apel Maryjny. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na wspólną modlitwę.

9. 24 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00 w obecności ks. Inspektora naszej Salezjańskiej Prowincji św. Wojciecha oraz ks. Dziekana z Goliny nastąpi uroczyste przekazanie urzędów – Dyrektora Wspólnoty Zakonnej i Proboszcza Parafii – ks. Piotrowi Ziółkowskiemu, który przybywa z Parafii św. Faustyny w Koninie. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, oraz wszystkie grupy duszpasterskie na tę Uroczystość. Proszę Radę Duszpasterską o powitanie w imieniu całej Parafii nowego Ks. Proboszcza.

10. Dziękujemy za kwiaty nowożeńcom, a na niedzielę 26 czerwca nie wyznaczamy nikogo gdyż będą kwiaty z Uroczystości Bożego Ciała.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – szczególnie polecamy „Przewodnik Katolicki”, oraz inne czasopisma.

INTENCJE MSZALNE

Przez wstawiennictwo M.B Pocieszycielki strapionych pomódlmy
się w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.